Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.01.16, 12:31   #1
Basakca
Yönetici

Basakca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2209
Ettiği Teşekkür: 85359
Aldığı Teşekkür: 82599
Rep Derecesi : Basakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Bu CHP Toparlanır mı? | Emin Çölaşan

Sevgili okuyucularım, sağlık sorunları nedeniyle yazılara bir süre ara vermek zorunda kalmıştım.
Sizlerden özür diliyorum.
Geçen gün de yazmıştım, insan, en değerli hazinesinin sağlığı olduğunu bir hastalık ortaya çıkınca anlıyor.
Sonra geriye bir bakıyorsunuz, geçmişi düşünüyorsunuz ve ünlü olmanın (!), aldığınız alkışların, aferinlerin ne kadar önemsiz kaldığını görüyorsunuz.
Dünyayı kılıcıyla titreten, önünde cihanı sürükleyen Kanuni Sultan Süleyman’ın o meşhur sözünü bilirsiniz:
“Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi.”
Neyse, şimdilik yine beraberiz.

* * *

CHP kendisine bir türlü düzen veremeyen partilerin başında gelir.
CHP’de eleştiriler hiç bitmez. Dünyanın en yetenekli liderini ve en nitelikli yönetim kadrolarını uzaydan indirip getirtseniz bile parti içindeki eleştiriler hiç durmaz.
Parti mensupları kendi yöneticilerini didik didik eder, acımasızca eleştirir.
Bu bir bakıma iyidir zira partide fikir özgürlüğü olduğunun göstergesidir. Herkes istediği gibi konuşma hakkına sahiptir.
Böyle bir özgürlüğü AKP, MHP gibi partilerin hiçbirinde bulamazsınız.
Oralarda bir lider vardır ve ağzından çıkan her şey kanundur, Allah’ın emridir!
Kadrolar öyle oluşmuştur ki, sadece liderin ağzının içine bakar.

* * *

CHP yıllardan beri iktidar olamıyor!.. CHP yaklaşık yüzde 25 oy oranına yapışmış, ne yükseliyor ne düşüyor.
Sabitlenmiş, otomatiğe bağlanmış, iktidar olamıyor.
Dolayısıyla toplumun bu partiye gönül ve oy veren dörtte biri hep mutsuz.
Partisinin iktidar olmasını bekliyor, olamadığını görünce haklı olarak sinirleniyor, geriliyor ve eleştiri yağmuru başlıyor.
Ancak bu partinin bir hastalığı daha var:
Hizipçilik.
Herkes birbirinin kuyusunu kazmaya çalışıyor.
Ekipler oluşuyor, sürtüşmeler başlıyor ve aynı süreç sürüp gidiyor.

Not: Yazının devamını okumak için, aşağıdaki linki tıklayınız.

------Sözcü-------

Basakca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.