Tekil Mesaj gösterimi
Eski 23.01.16, 01:48   #56
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 989
Ettiği Teşekkür: 46046
Aldığı Teşekkür: 39621
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Askeri Personele de Cuma Namazı İzni

Mesele namaza kadar gelmiş...

O zaman birileri bize 5 vakit namaz emrini ve her vakit namazın kaç rekat olacağını direk olarak Kuran' dan gösterecek...

Hadis falan değil... Tekrarlıyorum: Kuran' da kaç vakit namaz vardır ve her biri kaç rekattır?

Samimi bir cevap bekliyorum.

Bu arada bizim sevgili @Insanlikarayan pazar günleri 2 saat kilise çanından nerdeyse fıttıracağını yazmış...

Kendisine daha önce Şemdinli' ye taşınırsa ev kirasını vereceğimi söylemiştim. Yineliyorum...

Şemdinli' ye taşın; 7 camiden aynı anda bilmem kaç bin dB gücünde ezanı günde 5 defa doya doya dinlersin... Ama dilerim günde 5 ezan sesinden ürküp haftada bir kere çan sesi dinlemek için yeniden Almanya' ya kaçmazsın...

...

Şimdi bu din giderek daha da fazla kurumsallaşıyor ve dine göre yaşam tüm ülke için bir zorunluluk haline getiriliyor ya...

...

Tersliğe bakın ki bir toplum ne kadar dincileşiyorsa, o oranda da ahlaksızlaşıyor. Ama toplumlar dinden uzaklaştıkça huzura, güvene ve ahlaka o denli yakınlaşıyor.

...

Bana dinin toplumsal olarak içselleştiği ve böylelikle de toplumun ahlaki yönden de gelişip, huzur ve refaha erdiği tek bir toplum gösterenin bi tarafına ölene kadar ''gıl'' olacağım.