Tekil Mesaj gösterimi
Eski 28.01.16, 12:45   #1
Canan
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 5988
Mesajlar: 25,818
Ettiği Teşekkür: 100675
Aldığı Teşekkür: 141551
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Başbakan da, Ben de Yargılanırız…


Başbakan da, ben de yargılanırız…


Teröristbaşı Apo, İmralı’ya gelen ‘açılım’ heyetini böyle uyarmış

HDP heyetinin İmralı’da tutup, Avrupa’da kitap olarak yayınlattığı notlara göre Apo şöyle devam etmiş: Bu görüşmeler yasal değil. Başbakan da, ben de yargılanırız…Türkiye, 2009’dan bu yana AKP’nin başlattığı ‘açılım sürecini’ konuşuyor. Oslo’da yapılan MİT-PKK görüşmelerinin internete sızdırılmasının ardından net bir şekilde tartışılmaya başlanan süreçle ilgili Avrupa’da yayımlanan “Demokratik kurtuluş ve özgür yaşamı inşa: İmralı Notları” adlı kitap, ‘açılım süreci’nden İmralı’da yapılan görüşmelere ilişkin pek çok ayrıntıyı ortaya koydu.

‘HAYALİNİZE GELMEYECEK’

Öcalan, 21 Temmuz 2013 tarihinde HDP Eş başkanları Selahattin Demirtaş ve Pervin Buldan ile yaptığı görüşmede, PKK’lıların çekilmesini sağladığını ancak hükümetin yasa çıkarmadığını, yasa çıkmazsa dönüşün de kanunsuz olacağını söylüyor. Tutanak 110. sayfada aynen şöyle devam ediyor: “Dün Beşir Bey söyledi. (Yetkiliyle göz göze geldiler. Başkan cümleyi düzeltmedi.) ‘Aklınıza hayalinize gelmeyecek düzenlemeler var’ diyordu. ‘Ama tek taraflı olmaz… Umarım siz de demokratik bir çözüm için katkı sunabilirsiniz’ diye kendisi söyledi bunları Beşir Bey…”
İmralı’daki görüşmelerin tutanaklarının yayınlandığı kitabın 125. sayfasında Apo, Demirtaş ve Buldan’a, “Beşir Bey’le derinlikli toplantılarımız önemle, titizlikle planlanmalı ve kararlar hayata geçirilmeli” diyor.

‘YASAL ZEMİNE OTURMALI’


Öcalan, ayrıca AKP’nin kendisine serbest siyaset hakkını onayladığını vurguluyor, bir de tehlikeye dikkat çekiyor ve şöyle diyor: “Eğer yasal düzenlemeler yapılmazsa, hepimiz yargılanırız. Biz vatana ihanet ediyoruz burada. Bu görüşmeler yasal zemine oturtulmalı. Yasal değil. Başbakan da yargılanır, ben de. Bunun yasal zeminini hazırlasınlar.”
Dönemin Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, 15 Ocak 2014 tarihinde, çözüm sürecinin devam edeceğini söylemiş, Abdullah Öcalan için, “Beğenseniz de beğenmeseniz de Kürtlerin lideri Öcalan” ifadesini kullanmıştı.


HDP’liler, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile görüştüklerini, CHP’yi kendi önergesi ile sıkıştıracaklarını söylüyor.
MİT ile HDP’nin CHP’ye ortak operasyon yaptığı iddia edildi

‘İmralı Notları’ isimli kitapta, CHP’yi de yakından ilgilendiren bir bilgi de var. HDP’liler, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile görüştüklerini, CHP’yi kendi önergesi ile sıkıştıracaklarını söylüyor. Kitabın 68. sayfasında o zamanki BDP milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Öcalan’a şunları söylüyor: “Sayın Başkan, Meclis’te komisyon kurulması sürecini izlemişsinizdir. Hükümet tıkanmıştı. Ulusalcıların ve içlerindeki tepkilerin ağırlığıyla içine fenni gübre gibi her yere ‚ ‘terör’ kelimesini serpiştirdiği bir ucube komisyon önerisi yaptı. Gerek Adalet Bakanı’yla, gerekse Hakan Fidan’la (MİT Müsteşarı) yaptığımız görüşmede, CHP’nin geçmişte verip unuttuğu böyle bir araştırma komisyonu önerisi olduğunu, eğer bunu güncellersek CHP’nin bir yol ayrımına geleceğini, önergesine sahip çıkması durumunda beş paralık duruma düşeceğini önerdik. AKP başlangıçta bunun önemi kavrayamadı, sıkıştıklarında bunu hatırladılar ve alelacele uyguladı. Gelinen noktada AKP’nin önerisinden daha sağlıklı bir dil ve içeriğe sahip komisyon kurulması aşamasına gelindi.” Apo da CHP’ye bir mesaj iletilmesini istiyor ve şöyle diyor: “Ulusalcılar CHP’yi aşağıya çekiyor. ‘Öcalan’a destek verseydiniz iyi olurdu, AKP’nin hegemonik yapıdan kurtulmak için komisyon önerisi bir şanstır. Bunu kaçırmayın’ deyin.”
Kaynak
__________________


Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.