Tekil Mesaj gösterimi
Eski 28.01.16, 17:43   #1
alamancı
Tam Üye

alamancı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2013
Konular: 132
Mesajlar: 239
Ettiği Teşekkür: 234
Aldığı Teşekkür: 845
Rep Derecesi : alamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzel
Ruh Halim: Depresyonda
Standart AKP Hükümeti, Hala, Meşru mudur?

AKP Hükümeti hala meşru mudur?

Halkın yarısının oyunu gerçekten aldılar mı?

Son yıllarda yapılan seçimlerde seçmen sayısında olağan dışı oynamalar olmuştur.

2002 seçimlerinde seçmen sayısı 41.291.056 iken,2015 seçimlerinde 54.049.940 olmuştur,13 senede meydana gelen seçmen sayısındaki artış: 12.759.884 tür.

Meydana gelen bu artış dünyanın bir çok ülkesinin toplam nüfusundan fazladır.

Sizlere göre bu artış normal midir?

Türkiye’nin tüm güç ve kaynaklarını yöneten AKP Hükümeti'nin Başbakanı tarafından “BOP’un eşbaşkanı” olduğu açıklandığına göre, gerek iç siyasetteki özelleştirme ve ayrıştırma uygulamaları ve dış siyasetteki BOP’a uygun Irak ve Suriye politikalarıyla bu AKP Hükümeti, anayasamızın değiştirilemez maddesi olan “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütündür” ilkesini resmen ve alenen ihlal etmiş demektir. Hala da ihlal etmeye devam etmektedir.

Bu durumda “AKP Hükümeti hala meşru mudur” sorusunun cevaplanması gerekmektedir. Çünkü ister savaş ister barışta, vatanımızın bölünmez bütünlüğünü hedef almış bir plan ve projede yer almış olan bir hükümet açıkça suç işlemektedir, hem de öyle bir suç ki adına “vatana ihanet” denilebilecek kadar ağır bir suç! Bu, Osmanlı zamanındaki Damat Ferit Hükümeti’nin ülkemiz ve milletimizin varlık ve bekasına karşı İngilizlerle işbirliği yapması kadar ağır bir suçtur, nitekim bu suçu işleyenler o dönemde vatan haini ilan edilerek yurt dışında kovulmuşlardır…

Türkiye, ülkemiz ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü hedeflemiş ve kendi hükümetinin de yer aldığı bu BOP projesinin işleyişini durdurmak zorundadır.

Aksi halde zaten ağır ve yakın bir tehdit altında olan Türkiye, varlık ve bekasını sürdürme imkanı bulamayacaktır. Irak’ta olan bitenler, Suriye’de halen yaşanmakta olan süreç, bu tespitimizin doğruluğunu destekleyen açık kanıtlardır.

Eğer ki bir siyasi iktidar düşmanla işbirliği yaparak bir ulusun ve devletin varlık ve bekasını açıktan tehlikeye düşürüyorsa, böylesi bir siyasi iktidara karşı bir ulusun direnişi suç değil meşru müdafaadır.
Erdal SARIZEYBEK - AKP Hükümeti hala meşru mudur?
__________________
alamancı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz alamancı'in Mesajına Teşekkür Etti.