Tekil Mesaj gösterimi
Eski 29.01.16, 13:05   #1
Canan
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 5413
Ettiği Teşekkür: 97360
Aldığı Teşekkür: 135755
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Tayyip’in Muhatabı Leyla! | Emin Çölaşan

Sevgili okuyucularım, Türkiye siyasetinde ilginç bir kadın var. Son seçimde yine HDP’den milletvekili seçildi.
Geçmişte uzun yıllar hapis yatmıştı. Bu olay hanımefendinin gözünü korkutmuş olacak ki, şimdi egemenlere yanaşıp kendi paçasını kurtarma peşinde.
1 Kasım seçimi sonrasında Meclis açıldığında her milletvekili gibi o da kürsüye çıktı…
Yemin edecekti!
Yemin metni anayasanın 81. maddesinde yazılı ve onu kürsüde aynen okuması gerekiyordu. Özetliyorum:
“Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü koruyacağıma… demokratik ve laik Cumhuriyete ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma…anayasaya sadakatten ayrılmayacağıma, büyük Türk Milleti önünde namusum ve şerefim üzerine andiçerim.”

* * *
Arkadaş kürsüye çıktı ve yine kendince bir cingözlük sergilemeye kalkıştı.
“Büyük Türk Milleti” demek yerine “Türkiye Milleti” diye zırvaladı.
Milletimizin yeni adını böylece onun ağzından öğrenmiş olduk!
Yemini geçersiz sayıldı.

* * *
Buna benzer bir atraksiyonu 1991 seçimleri sonrasında yine Meclis kürsüsünde sergilemişti.
Başına taktığı, PKK’nın renkleri olan sarı, yeşil ve kırmızı bant ile şov yapmaya kalkışmış, olaylı yemin krizinde “Bu yemini Türk ve Kürt halklarının kardeşliği için ediyorum” anlamına gelen Kürtçe sözler söyleyince Meclis karışmıştı.
Sonrasında terör örgütüne yardım ve yataklık suçundan tutuklandı, hapis yattı.

* * *

Not: Yazının devamını okumak için, aşağıdaki linki tıklayınız.

------Sözcü-------

Canan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Canan'in Mesajına Teşekkür Etti