Tekil Mesaj gösterimi
Eski 29.01.16, 15:38   #126
Paneb
Uzman Üye

Paneb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 29
Ettiği Teşekkür: 3052
Aldığı Teşekkür: 6063
Rep Derecesi : Paneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Terbiyesiz
Standart Cevap: Evleneceğiniz Kişinin Eğitim Durumuna Önem Verirmisiniz?

Veririm. Çok kısa yazdım

Mariapuder hangi eğitim diye sormuş haklı olarak , insan bilmediği şeyden korkar. (mariapudere değil lafım =) ) Biz dinimizi tanımadıkça okumadıkça öğrenmedikçe bize dinimizi böyle öğretecekler. Peygamber efendimizden ;

""Hanımlarınızı üzmeyin. Onlar, Allahü teâlânın size emanetidir. Onlara yumuşak olun, iyilik edin! [Müslim]

Hanımı ile iyi geçinip şakalaşanı Allahü teâlâ sever, rızklarını artırır. [İ.Lâl]

En üstün mümin, hanımına, en iyi, en lütufkâr davranan güzel ahlaklı kimsedir. [Tirmizi]

En iyi Müslüman, hanımına en iyi davranandır. İçinizde, hanımına en iyi davranan benim. [Nesai]

Hanımına güler yüzle bakan erkeğin defterine, bir köle azat etmiş sevabı yazılır. [R.Nasıhin]

Hanımının haklarını ifa etmeyenin; namazları, oruçları kabul olmaz.)[Mürşid-ün-nisa]

Hanımını döven, Allah’a ve Resûlüne asi olur. Kıyamette onun hasmı ben olurum.[R.Nasıhin]

Kadınlara ancak asalet ve şeref sahibi kimse değer verir. Onları ancak kötü ve aşağılık kimseler hor görür. [İ.Asakir]

Kızlarınızı altın ve gümüş ile süsleyin! Elbiseleri güzel olsun! İtibar kazanmaları için en güzel hediyelerle ihsanda bulunun! [Hakim]

Kız çocuğunu güzelce terbiye edip, Allahü teâlânın verdiği nimetlerle bolluk içinde yedirir giydirirse, o kız çocuğu onun için bir bereket olur,
cehennemden kurtulup kolayca Cennete girmesine vesile olur. [Taberani]

İki kız evladına güzel muamele eden, mutlaka Cennete girer. [İbni Mace]

İki kızı veya iki kız kardeşi olup da, maişetlerini güzelce sağlayanla Cennette beraber oluruz.[Tirmizi]

Çarşıdan aldığı şeyleri, erkek çocuklardan önce kız çocuklarına verene, Allahü teâlâ rahmetle nazar eder. Allahü teâlâ rahmetle nazar ettiğine de azap etmez. [Harâiti]""

gibi. Konuyu buraya ektiğim için üzgünümsüyüm. Sonuç olarak eğitim durumuna önem veririm

-Üstada sormuşlar kırılan kalp yine sever mi?
Üstat da;Evet demiş..
Adam peki demiş,
-Üstadım siz hiç kırılan bardaktan su içtiniz mi?
Üstat da cevap vermiş;Peki sen hiç bardak kırıldı diye su içmekten vazgeçtin mi?
Paneb isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Paneb'in Mesajına Teşekkür Etti.