Tekil Mesaj gösterimi
Eski 29.01.16, 17:15   #40
Minel
Üye

Minel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 5
Ettiği Teşekkür: 67
Aldığı Teşekkür: 331
Rep Derecesi : Minel has a spectacular aura aboutMinel has a spectacular aura aboutMinel has a spectacular aura aboutMinel has a spectacular aura aboutMinel has a spectacular aura aboutMinel has a spectacular aura aboutMinel has a spectacular aura aboutMinel has a spectacular aura aboutMinel has a spectacular aura aboutMinel has a spectacular aura aboutMinel has a spectacular aura about
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Hangi Evliliği Tercih Ederdiniz ?

Hangi çağda yaşıyoruz görücü usulü evlilik mi kaldı? diye düşünenlere;
Evet halen görücü usulü evlilikler var, yapılıyor, şahit oluyorum.
Ancak "çağ atladık" derken unuttuğunuz bir şey var bence; çağ atlarken görücülüğü de aynı yerinde bırakmadık. Onunda çağı atladı.
Tanışmaya bile fırsat verilmeyip, büyüklerin kararı doğrultusunda yapılan evlilikler kalmadı.
Şimdilerde görücü usulü; birilerinin ön ayak olup iki aileyi (iki insanı) bir araya getirip, ailelerin ve eş adaylarının tanışma, anlaşma, kaynaşma sürecine deniyor.
Görücü usulü evlenmek, aşık olmamak değil. Görücü usulü tanışmışsındır ve aşık olmuşsundur. Aşkın ne zaman, nerde, kimin vasıtasıyla karşımıza çıkacağını bilemeyiz.
Görücü usulüne karşı değilim, tanıyıp anlaşabildiğim biri olursa neden olmasın.

Ancak şahsi fikrim; mantık evliliği. Aşık olduğum insan mantığıma uymuyorsa evlenebileceğimi sanmıyorum..

Son olarak; evliliğin tamamen şans işi olduğunu düşünüyorum.(görüyorum)
Ne çıkarsa bahtına..