Tekil Mesaj gösterimi
Eski 29.01.16, 21:00   #105
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jul 2009
Konular: 491
Mesajlar: 11,787
Ettiği Teşekkür: 44713
Aldığı Teşekkür: 76211
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Yeşilköy Oldu Arapköy

Fikir ayrılıklarının itişmeye dönüştüğü yerlerde sözler güdük ve anlamsız kalır...

Foruma uzun süreden beri giriş yapmasamda dışarıdan takip ettiğim ilginç ve yer yer güzel tartışmalardan biride bu başlıktı. Genel anlamda Aristo ve Moon'un yorumları bende de karşılığını bulmakta. Ama bir noktadan sonra iş vurun islamiyete noktasına gelmiş ve bu minvalde sürmekte.

Genel anlamda yorumlarını desteklediğini söylediğim ama bir noktada çok fena karşı çıkasım olan kişi sevgili @MooN...

İslam karşıtı sözlerin bazen o kadar dışlayıcı ve kışkırtıcı ki içeriğinin doğruluğu veya yanlışlığının önüne geçmekte.
"İfade özgürlüğü" denen şey; sadece kendi fikirlerimizi tepeden bakarak dikte ettirmeye çalışmaktan ibaret sanmak ve kendi bildiğimizi mutlak doğru olarak empoze etmek olarak düşünmek değildir.

"Peygambere dil uzattın, inancıma hakaret ettin vb." gerekçelere sığınarak kafa koparan, kendini kalabalıklarda patlatan, din adına can alan mahlukatların saygı uyandıran bir tarafı tabi yok. İnsan canına kastetmenin sığınılacak bir bahaneside yok bana göre. Ama bunun karşılığında bu barbarlığı bu kadar hoyratça kaşımanın, özellikle damara basarak aşağılar gibi ifadeler kullanmanında sağduyulu bir yanı yok. Hele bir inancın barbarlığından dem vururken avatarında kullandığın başka bir dinin barbarlarına atıfta bulunan görselinle bana, "bu ne perhiz bu ne lahana turşusu" dedirtmeyi başardın.

Varlığı ve yokluğu kanıtlanamayacak (en azından şimdiye kadar ben bir kanıt göremedim) bir önermenin (Tanrı) iki cevabı vardır "var veya yok" diye. Ben yok olduğuna inanır ve bu bağlamda da "var olduğuna inanananların hepsi salaktır" dersem bu diğerlerini aşağılamakta sınır tanımayan çocuksu bir tavırdan başka bir şey olmaz.

Uzun sözün kısası; "ey kafirler kesin sesinizi yoksa sıra sizede gelecek" veya "ey müslümanlar, hepiniz laik olun bu kavga bitsin" diyenlerden olmamayı tercih ediyor ve fillerin çekişmesinde ezilen ot olarak gördüğüm sığınmacı Suriyelileri vicdanımda ben sadece günah keçisi olarak görüyorum.

İçlerine sızan ve onlarla bilikte yurdumuza giren canileri yetiştiren, besleyen, onları kendi erkleri için kullanan ve bu şekilde kültürler ve inançlar arasındaki kavgayı körükleyen tüm güçlerede lanet olsun ...

__________________
Ben hiç insan kaybetmedim...
Sadece zamanı geldiğinde, vazgeçmeyi bildim...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.