Tekil Mesaj gösterimi
Eski 30.01.16, 11:15   #1
Canan
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 5994
Mesajlar: 25,829
Ettiği Teşekkür: 100698
Aldığı Teşekkür: 141580
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Türk Tipi Anayasa | Yılmaz ÖzdilAsrın liderimiz “Türk tipi anayasa” yapmamızı istedi.
*
Halkı din ve ırk farkı gözeterek, kin ve düşmanlığa açıkça tahrik etmek suçundan hapis yatan ve siyaset yasağı konulan kişi, mevcut anayasaya göre cumhurbaşkanı olabiliyor mu? Olabiliyor.

*
Anayasa Mahkemesi tarafından laiklik karşıtı eylemlerin odağı ilan edilen ve hazine yardımı kesilen anayasaya aykırı parti, mevcut anayasaya göre memleketi yönetebiliyor mu? Yönetebiliyor.

*
Anayasa mahkemesi tarafından bölücülük suçlamasıyla bir defa, iki defa, üç defa, dört defa kapatılan anayasaya aykırı parti, aynı kadrolarla başka tabelalarla tekrar tekrar açılıp, mevcut anayasaya göre hâlâ meclise girebiliyor mu? Girebiliyor.

*
Mevcut anayasadaki Türk milleti ifadesini kabul etmiyorum diyerek, mecliste yemin etmeyen milletvekili, mevcut anayasaya göre mecliste milletvekili olmaya devam edebiliyor mu? Edebiliyor.

*
Atatürk ilkeleri üzerine şeref ve namus yemini edip, Atatürk ilkelerini anayasadan çıkarmak lazım diyen milletvekili var mı? Var.

*
Anayasaya sadakat üzerine namusu ve şerefi üzerine yemin edip, anayasanın değiştirilmez maddeleri değiştirilsin diyen var mı? Var.

*
Nitelikli dolandırıcılık, kalpazanlık, rüşvet, ihaleye fesat karıştırma, evrakta sahtecilik, zimmet, kaçakçılık gibi suçlardan yargılanması gerekenler, mevcut anayasaya göre dokunulmaz mı? Dokunulmaz.

*
Alenen hırsızlıkla suçlananlar, yargılanmayı boşver, kendi kendilerine, kendileri hakkında af yasası çıkarabiliyor mu? Çıkarabiliyor.

*
Asrın liderimiz “gitmeyeceksiniz” derse… Mevcut anayasaya göre özgür iradelerini kullanmaları gereken iktidar milletvekilleri, işemeye bile gidebilir mi? Gidemez.

*
İyi de güzel kardeşim…
Daha nasıl “Türk tipi” olabilir ki bu anayasa?
Not: Yazının devamını okumak için tıklayınız.
__________________


Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.