Tekil Mesaj gösterimi
Eski 30.01.16, 14:52   #15
alkanaga
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 102
Ettiği Teşekkür: 4231
Aldığı Teşekkür: 6221
Rep Derecesi : alkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kemal Kılıçdaroğlu: ‘CHP Dava Partisine Dönüşmeli’

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Ben sosyalist hatta komünist ve hatta da sapına kadar enternasyonalistim hala.

Bugün tüm muhaliflerin Kemalizm ilkelerinde buluşması gereken bir gün.

Çünkü Kemalizm tüm vatanseverlerin sırtını dayayacağı son duvardır.

Aynı zamanda üzerine uzlaşılabilecek son çizgidir.

...

Ama CHP, bu K.K. ile Kemalizm' den bile feragat etti.

...

Hayatımda hiç ırkçı; hatta milliyetçi bile olmadım.

Ama bu vatanın Meclis' e girmiş tüm parti liderleri eğer Türk değilse...

O Bahçeli bile Türk olmaktan çoktan feragat etmiş ise....

...

CB; gürcü.

BB; Kırım yahudisi.

CHP gnl. bşk; kürt.

HDP gnl. bşk; kürt.

MHP gnl. bşk. kimliksiz!

...

Yani yemişim etnisiteyi ama bu süreçte Meclis' te yer alan tek bir partinin lideri bile Türk değilse, bu işte çok global bir iş var demektir.

...

Bunlar tesadüf değil.
Valla Aristocum, Türklüğün adının geçtiği sadece "Türk'ü YE" ismi kaldı. Ben itiraf ediyorum "ırkçıyım" fakat bu ırkçılık genetik mana da anlamlandırmayla ilişkili değil zira Anadolu tam bir gen çorbası, yani aradığın tüm milletlerden adam var. Bu sayede Türklüğün asil damarları da sulandırılmış görünüyor. En azından Millet bilinci olsun diyorum, bakıyorum o bile maalesef yok ve hatta bırak millet bilincinde olmayı vatandaşlık bilinci yok. Sadece menfaatini koşturan bir kitle ve arada kalan garibanlar.. Toplumsal bir anomali yaşıyoruz aslında.Tuhaf olanda bir ideoloji peşinden koştuğunu zanneden kişilerin neyin peşinde olduğunu dahi bilememesi. Ne sol ideolojiyi savunanın kalabalıkların "solculuk"tan anladığı var ne de" sağ" ideolojiyi savunanların sağcılıktan anladığı var. Konu din ve dinsizlik üzerine sıkışmış kalmış.
Din, kişileri teslimiyete sevk eder. İşsiz mi kaldın? "Allahın takdiri", zam mı geldi? " Buna da şükür". Kısaca teslimiyet ve tepkisizlik ve ardından toplumsal ilgisizlik, işsizlik, yoksulluk ve bir çok sosyal sorun....