Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.02.16, 01:17   #25
ReaL
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2603
Ettiği Teşekkür: 161588
Aldığı Teşekkür: 177624
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Kemal Kılıçdaroğlu: ‘CHP Dava Partisine Dönüşmeli’

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Kartal Mesajı göster
Birleşmek deyince problem orada çıkıyor işte. Solcular CHP içerisinde dışlanıyor, politikalarının karşılık görmediğini düşünüyorlar, bir kesim ise CHP yi aşağı yukarı MHP ye yakın bir çizgiye çekmek istiyor, o yüzden bir birine tamamen zıt iki görüşün birleşmesi imkansız.

Atatürk'ün ilkeleri veya altı okun halk ve devrimcilik kısmı şu an mevcut yapıda karşılık bulmuyor, sadece milliyetçilik kısmı ön plana çıkartılıyor, laik kavramı ise eh işte karşılık bulabiliyor.

Bunlar doğru veya yanlış bunlar kendi tespitimdir, konuyu uzatıp kimseye cevap yazmak niyetinde değilim.

Tartışan arkadaşlara değişik bir pencere bakış açısı olsun diye yazdım.
Tabi üzülmüyor değilim, onuda belirteyim.

Real banden alıntı yapıp atıf yaptığı için yazdım. İyikide yapmış, okuyup cevap yazamıyordum az daha çatlamak üzereydim
Dışlananlar uyumsuz olanlar, ben daha çok bilirim diyenler, katı olanlar. Herkes kucaklamak istemeyenler. Bunların kim olduğunu biliyoruz. Ama bazı şeyler hemen, hemencik olmaz. Belirli yol katetmeden istediğin şekle döndürmek imkansız. Dinciler yıllardır çalıştılar, tohumları ektiler, filizlendirdiler, yetiştirdiler, şimdi meyvelerini toplama zamanı...

Bir siyasi partide demokrasi adına çok başlılık olmaz... Disiplinin olmadığı yerde birlik de olmaz. En kötü kural, kuralsızlıktan iyidir.

* * *

İnsanlıkarayan, senin yazdığına da bir nebze olsun yanıt olmuş oldu.

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.