Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.02.16, 13:17   #141
Paneb
Uzman Üye

Paneb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 29
Ettiği Teşekkür: 3052
Aldığı Teşekkür: 6063
Rep Derecesi : Paneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Terbiyesiz
Standart Cevap: Evleneceğiniz Kişinin Eğitim Durumuna Önem Verirmisiniz?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi MooN Mesajı göster
Değerli paneb görünüşe göre islamın kadınlarla ilgili bazı "hoşgörülü" davranış tavsiyelerini unutmuşsunuz hatırlatayım;

- kadınlar size karşı çıktığı zaman onları yanlız bırakın hafifçe dövün

[veda hutbesi]

- 4 tane eş alabilirsiniz 9-10 yaşlarında olabilir

[islam tanrısının evlilik üzerine yorumu]

- savaş esirleri kadınlara tecavüz edebilirsiniz

[mısırlı islam profesörü]

- acıktığınızda yemek bulamadığınızda karınızı yiyebilirsiniz

[suudi arabistan müftüsü]

- cinsel deneyim yaşayan bekar kıza 100 kırbaç ölmezse tekrar 100 kırbaç

- cinsel deneyim yaşayan kadın taşlanarak öldürülür ( recm )

[islam hukuku]

- kadınlar çarşaf giymek zorundadır

- kadınlar köle pazarlarında satılabilir

- kocasına kahve yapmaması boşanma sebebidir

- islamda kadın bir et parçasından ibarettir ve öyle davranılır
Moon, konuyu her ne kadar uzatmak istemesemde ve de ne sana ne de bana birşey katacağını düşünmesemde ;

Sadece çürüğü söyleyerek bir sepet elmayı çöpe atamayız. Misal aynı cinsten olmaktan haya ettiğim biz erkeklerden bazı hayvanlar, daha geçen gün 19 yaşında bir kıza bir apartmanın arka boşluğuna sürükleyerek tecavüz etti. Bu ne tüm erkekleri hayvan yapar ne de tüm yasaları doğru.
Genelleme yapmadan önce özelleme yapmalıyız, yapmalısın hatta ya da yapmalıyım. Kötü olan insandır, kötülük düşünen de insandır ama o insan müslümansa kötü olan dindir diyemeyiz, düz mantığa bile ters.
Kaldıki bizim dinimizde - bilene - zorlama yoktur. Örneğin başörtüsü ; ben ilerde kızımı bu konuda zorlamam, sadece anlatırım ve kendi isteğine bırakırım. Çünkü bu onunla Rabbim arasında. Gibi.
Yani çok şey yazasım var evet ama dediğim gibi ne kimseyi kırasım var ne öyle bir niyetim =) Çünkü benim yazdıklarım sana sanki seni yönlerdirmeye çalışıyorum gibi gelecek ki hiç değil. Ben sadece ilgi sahibi olmadan bilgi sahibi olunmayacağına ve tencereyi tek kulbundan tutarsan içindeki sütün döküleceğine yönelik konuşuyorum. Ki bu da sanırım bu konuyla ilgili son cevabım.
Bir isteğim ben ne kadar inancınıza saygı duyuyor konuyu rencide etmemeye çalışıyorsam sizden de aynı kaygıları beklerim.

-Üstada sormuşlar kırılan kalp yine sever mi?
Üstat da;Evet demiş..
Adam peki demiş,
-Üstadım siz hiç kırılan bardaktan su içtiniz mi?
Üstat da cevap vermiş;Peki sen hiç bardak kırıldı diye su içmekten vazgeçtin mi?
Paneb isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Paneb'in Mesajına Teşekkür Etti.