Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.02.16, 12:28   #1
CeMKaN
«.. Sıla Yolcusu..»

CeMKaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2011
Konular: 945
Mesajlar: 8,717
Ettiği Teşekkür: 80031
Aldığı Teşekkür: 37415
Rep Derecesi : CeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Bitkin
Standart Çocukların Gözünden Göç, Şiddet ve HayatÜlkemizde ve dünyada her gün üzücü olaylar yaşanıyor. Yetişkinler pek fark etmiyor belki ama bunlardan en çok çocuklar etkileniyor. Van Hilmi Irak Ortaokulu öğrencileri aile içi şiddet, göç sorunları, mülteci sorunları, organ mafyası, okul ile ilgili sorunları da içeren resimler çizdiler. Okulun resim öğretmeni Recai Gültekin’in bize ulaştırdığı resimler günümüz sorunlarına, çocukların gözünden eleştirel bir bakış sunuyor.

ŞEVVAL UNAK – 7. SINIF
“Siz farkında olmasanız da çocuğunuz sizi örnek alacaktır!”


YUSUF İSLAM ARTİN – 5. SINIF
“Savaş nedeniyle Suriye’den Avrupa’ya göç eden sığınmacı çocukların durumu resmedilmiştir. Avrupa bayrağını simgeleyen ülkeler mülteci çocuklara kapılarını açmazken, tek yıldızla simgelenen Türkiye, çocukları kabul etmiştir.”


İPEK BUDAK – 5. SINIF
“Savaşlardan dolayı insanlar göçe zorlanmaktadır. Göç esnasında çocuklar hastalanmakta, yaralanmakta, sevgi ve temel ihtiyaçlarını gidermekte zorlanmakta, hatta ölüm tehlikesi ile karşılaşmaktadır. Çocuklar istismara zorlanmaktadır.”


SERDAR ALKAN – 5. SINIF
“Savaşlardan en çok etkilenenler çocuklardır. Herkes ‘çocuk sevgisini’ sözleri etmekte, ama davranışları ile bunu gösterememektedir. Dünya, büyüklerin yüzünden; çocuklar için, yaşanması zor bir yer haline dönüştürülmektedir.”


ARİF BUDAK – 6. SINIF
“İnsanlar göçe zorlanıyor. Çocuklar doğdukları yerlerde büyüyemiyor. Güzel bir yaşam herkesin hakkıdır. Bu dünyada herkese yetecek kadar yiyecek, toprak ve su vardır. Kimse kimseyi zorlamamalıdır.”


ÖMERCAN ÖRGE – 7. SINIF
“Ülkemizde her yıl aile içerisindeki geçimsizlikten ve boşanmalardan dolayı birçok çocuk duygusal istismara maruz kalmaktadır!”


NEDİM AYTULUN – 7. SINIF
“Çocuklar aile içerisinde ve çevresinde şiddete maruz kalmasın. Duyarlı olmak, çocuklarla ilgilenmek gerekir.”


ÜVEYS KATBAY – 5. SINIF
“Savaşlardan dolayı insanlar göçe zorlanmaktadır. Göç esnasında çocuklar hastalanmakta, yaralanmakta, sevgi ve temel ihtiyaçlarını gidermekte zorlanmakta, hatta ölüm tehlikesi ile karşılaşmaktadır. Çocuklar istismara zorlanmaktadır.”


SEVİN UNAK – 7. SINIF
“Çocuklar hiç kimsenin kölesi değildir. Onlar geleceğimizdir.”


UĞUR KOÇ – 5. SINIF
“Çocukların gelişim evrelerinde kritik dönemler vardır. Bu kritik dönemlerde çocukların fiziksel, zihinsel ve düşünsel gelişimlerinin göz ardı edilmesi çocuklarda kalıcı hasarlara yol açmaktadır.”


RECEP AKAN – 5. SINIF
“Çocukların dünyasını karartmayın.”


BARIŞ YABAŞ – 7. SINIF
“Mutluluk her çocuğun hakkıdır. Onlara mutlu olacakları bir yaşam sunulmalıdır.”


YUSUF İSLAM ARTİN – 5. SINIF
“Çocuk tacirlerine ve organ mafyasına maruz kalan kimsesiz çocukların durumu resmedilmiştir.”


SERDAR ALKAN – 5. SINIF
“Çocuklara baskı yapmak, çocukların yaratıcı olmalarını engellemektir. Büyükler onları dinlemeli ve kendilerini gerçekleştirmelerine destek olmalıdır!”


İSKENDER DİNÇ – 5. SINIF
“ Ailesi ve çevresiz tarafından ilgisiz kalan her çocuk kendini yalnız hissedecektir. Hatta kendisini suçlu, başarısız ve öz güvensiz hissedecektir.”


ÜVEYS KATBAY – 5. SINIF

“Çocukların küçük yaşta okuldan alınıp çalıştırılması resmedilmiştir. Öğrenim görmek her çocuğun hakkıdır.”


Kaynak
__________________

CeMKaN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz CeMKaN'in Mesajına Teşekkür Etti.