Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.02.16, 12:40   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21781
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Endişe Kaynağı Olmak

ENDİŞE KAYNAĞI OLMAK
Bir ülkenin kendi vatandaşları tarafından seçilen bir insan, uygulamaları, anti demokratik davranışları ile, ülkesinin milli menfaatlerini göz ardı ediyor, idari rejimi yerine başka rejimler ihdası istemi ile anayasa değiştirmeye kalkıyorsa, parlamenter sistemi, erkler ayrılığını tek adam idaresine endeksleyip, ülkede idari sistem fiilen değişmiştir diyerek “de facto” fiili durumlar yaratıyorsa, yine aynı ülkenin bir başka çoğunluk gurubu vatandaş tarafından hem demokrasi hem ülkenin geleceği açısından endişe kaynağı olarak görülüyorsa, bu öngörme içerideki vatandaş çoğunluğu ile kalmıyor angaje olunan ikili, çoklu işbirliği içinde olunan AB gibi devlet ve uluslararası kurumların bölüm başkanları tarafından dillendirilip raporları ile tescilleniyorsa, ülkenin başıyım diyen insan anayasal suç işlemeye devam ediyorsa, demokrasinin, Cumhuriyetin, devletin, kurumların sahibi olan Türk milleti herhalde varlığı saydığı, ilkokulda iken her gün ettiği yemin olan; “varlığım, Türk varlığına armağan olsun” sözünü yerine getirmesi gerekir..
Bir insan ülkesi ve milleti için içeride ve dışarıda endişe kaynağı olur mu? Türkiye’de olurmuş! AB 2015 gerileme raporu yaşanan son seçim öncesinde hazırlanmış, seçimler etkilenmesin diye seçimlerden sonra deklare edilmiştir. Bu raporda dahi Erdoğan’ın endişe kaynağı olduğu vurgusu yapılmıştır.
Bundan önce çok saygın “FG” ailesi ile paylaştığım bir yazımda, tek adamlığın, faşizan yapılı idarecilerin, kanun ve hukuk tanımayan anlayışları ile ülkelerine ve dünya halklarına nasıl zarar verdiklerini aşağıda ki şu cümle ile anlatmaya çalışmıştım:
“Tarihi süreç içinde dünya uluslarından bazılarının içinden çıkan, çoğu ülkesini çok sevdiğini söyleyen, ama siyasi, mali, dini, ırki egolarına gem vuramayan adı sol, ister sağ olsun, gelişleri ister darbe ve dahi sandıkla olsun, gelenlerin çoğu egolarına yenik düştüklerinden, hümanist olmadıklarından, uygulamalarının sadece kendi halklarına değil dünya savaşları gibi savaşlarda tüm uluslara kan kusturmuş, kan dökülmesine sebep olmuşluklarının yanında dünyada milyonlarca insanın ölmesine sebep olmuşlardır.”
Şimdilerde bir dönemin kapatılan bir dönemin, başına yeniden dönülmeye çalışılarak, Türkiye'de yeni bir anayasa yapımı için partilerin verdiği temsilciler ile ve bu temsilcilere başkanlık yapacak Cumhuriyetin en değerli kurumlarından biri olan TBMM gibi kurumun başında olmaması gereken anti Cumhuriyetçi, anti Atatürkçü birisi başkanlık edecek ve anayasanın değişimi, idari rejimin başkanlığa dönüştürülmesi konusunda mutabakat aranacaktır.
Mevcut anayasa müteaddit defalar değişime uğramış, askeri cunta döneminde ve kurucu meclis tarafından hazırlanmış, halkoyuna sunularak % 93 oyla kabul görmüş bir anayasadır! Bu anayasanın değişmez değiştirilmez başlangıç giriş bölümü ve ilk dört maddesi idari rejimin ve Türkiye Cumhuriyeti devletinin tarifidir’ Bu anayasa ile koruma altına alınmış 8 adet devrim kanunu yürürlüktedir.
Bu anayasaya uyulmaz, üzerine namus ve şeref andı içilerek vekil olunur. Anayasaya sadakâtten ayrılmayacağına, Atatürk ilke ve inkılaplarını koruyacağına namus ve şeref üzerine yemin edilir ancak uyulmaz! Hukuk tanınmaz, işlerine gelmeyen mahkeme kararlarına uyulmaz!
Yeni yapılacağı söylenen anayasa güya demokrasiye, insan haklarına uygun olacakmış! İnanır mısınız? Demokrasi bu anayasada yok ise siz demokrat olun, demokrasinin tüm nimetlerini hayata geçirin uygulamalarınız demokrat olsun dersiniz ama olmaz! Bunların hepsi Cumhuriyeti, ilkelerini, Atatürk ve değerlerini 2023 yılına kadar sıfırlamak imam Recep Tayyip bir defa başkan yapildımı, sonrası kayd-ı hayat şartı ile başkan yapmak, ölümü halinde çocuklardan birinin yerini almasını sağlamak tek hedeftir… Yeniden yapılmaya çalışılacak anayasanın hedefi budur!

01.02.2016

Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.