Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.02.16, 15:04   #45
alkanaga
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 102
Ettiği Teşekkür: 4231
Aldığı Teşekkür: 6221
Rep Derecesi : alkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kemal Kılıçdaroğlu: ‘CHP Dava Partisine Dönüşmeli’

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster

Fotoğraf Gürçeşme fotoğrafı.. O bölgeyi ve buna benzer birçok bölgeyi yeniden planlamak belediyeyi aşar.
İstimlak etmek için, bırak Belediyeyi Türkiye'nin bütçesi yetmez.

Gürçeşme yolu acilen genişletilmesi gerekiyor, yarım kaldı denilebilinir. O yol üzerinde 50 kadar ev istimlak edilerek yıkıldı. Parası kimden çıktı? Sadece İzmirlilerden... Çünkü Belediyenin gelirleri ile yapıldı.

İstanbul'da yapılan herhangi bir yatırıma da ben para ödüyorum... Ama İstanbul'da yaşayan biri İzmir'de yapılan bir yatırıma para ödemiyor... Neden? Devlet ödeneği ile yapılıyor. En çok borcu olan belediye de İstanbul Belediyesi.

Kadifekale'de, İkiçeşmelik'de bir sürü bina istimlak edilerek yıkıldı, alanlar temizlendi. Yine parası İzmirlilerden...

Olmaz böyle şey...

Sayın Real, bu durum insanları ne derece enterese eder, bilemiyorum ama bildiğim şey var ise İzmir'de de bir şeyler yapılmalı. Bakın şu an da Ankara'da oturuyorum ve iki yıl içerisinde kaldırımların iki defa tekrar sökülüp yapıldığına şahit oldum, evvelde Malatya belediyesinde de böyleydi ve hatta yaklaşık 2 ay arayla caddeleri asfaltlamışlardı.

Yine Ankara'ya gelecek olursak, gariban semtlerde bir çok kadın konağı ve yaşlı konağı vs.. yerler yapılmış. Bura millete beleş çay dağıtılıyor. Sohbet muhabbet vs. propaganda yerleri. Bu durum üst ve orta tabakayı fazla etkilemese de alt tabaka için etkili bir yöntem. Parası olmayan buralara kahvehane gibi gidip takılabiliyor. Ev ev yardımlarda cabası, adamlar kapı kapı gezip yardım dağıtıyorlar...
Eğer bir parti belediyecilik anlayışı ile fazla hizmet üretemiyorsa toplum nazarında iş bitirici olarak bilinmez.
Demokrasi,İnsan hakkı, özgürlük vs.. kavramlar toplumun çoğunluğunu oluşturan kitleler için muğlak kelimelerdir. Zira çoğunluğu oluşturan cahil kitlelerin öncelikli konusu geçim,iş ve para üzerine kurulu. Tabii ki bu durumu iyi analiz edebilmek için içlerinde olmak, onlardan biri gibi olmak önemli...
Yoksa, Tv kanallarından, oturduğu koltuğundan "Neden bu oylar yükselmiyor?" demekle hiç bir şey elde edilemiyor...