Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.02.16, 23:33   #14
Dilem
» Angel Fall «

Dilem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 30
Ettiği Teşekkür: 10150
Aldığı Teşekkür: 9692
Rep Derecesi : Dilem şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilem şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilem şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilem şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilem şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilem şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilem şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilem şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilem şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilem şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilem şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Atların Vücutlarını Traş Ederek Elde Edilen Bir Sanat Türü

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Farbak Mesajı göster
Atlara acı çektirilmesi gerekmiyor sevgili @Dilem

Hayvanların eğlence malzemesi olarak görülmesi ve kullanılması bile yeterli hak ihlali için.

Ben böyle düşünüyorum.

Ayrıca bizim negatif tepkimize, yada sanatta bu tarza itirazımıza sizin savunma yapmanızın nedenini çözemedim.
Özel bir tepkim yok lütfen yanlış anlamayın @Farbak

Sanat olayına gelince ilk yorumumda onun üzerine yorum yapmadım.
Sanat kelimesini de kullanmadım zaten.

Bana göre sanat felan değil sadece abartı öyle bi sanat yok.

Savunma yaptığımı düşünmüyorum kendi adıma.. Sadece konuda hiç bir açıklama yoktu. Eksik bilgi olduğunu düşündüm. Sadece traşı üzerine araştırdım ben.
Eğlence olayına gelince de bu çok detaylı bir durum. Ne derece ihlale giriyor bunu belirlemek beni aşar..

Çünkü özel ve devlete ait at çiftlikleri var hepimiz biliyoruz. Bunlar genelde eğlence amaçlıdır. Çoğu insan hafta sonları piknik, gezi, at binmek, eğlence, atları izlemek gibi vs. vs. nedenlerle zaten buralara gitmiyor mu? Bu olayların hemen hepsi de maddi şeylerdir. Devlet yada özel farketmiyor kazanç amaçlı uygulamalar.
O zaman burda bir tezat var ihlali herkes yapıyor. Devlet, özel çiftlik sahipleri ve at sahipleri kuralları ihlal ediyor. Binlerce insanda bu ihlale ortak oluyor.

Şekilli traş olayına gelince eğer at acı çekmiyorsa bence sorun yok. Nedeni ne olursa olsun herhangi bir canlının acı çekmesini onaylamıyorum.
Dilem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Dilem'in Mesajına Teşekkür Etti.