Tekil Mesaj gösterimi
Eski 02.02.16, 00:20   #6
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 986
Ettiği Teşekkür: 46010
Aldığı Teşekkür: 39590
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Endişe Kaynağı Olmak

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Ahmet Arif Hoca Mesajı göster
Size cevap yetiştirmek haddime değil, soru sorduğumu farzedin lütfen...
1*İQ su en yüksek insanlarında bu durumu illa insanlığın lehine kullandığını söyleyebilir miyiz. İnsanlığı yok edecek silahları ve kimyasalları ben yapmıyorum...
2* Sabıkası temizi nereden bulacağız insanlık tarihinde adaletin gücü yerine hep güçlülerin adaleti egemenken...
3* Yapılacak psikolojik testlerin objektif ölçme ve değerlendirme kurallarını hangi inancı ya da inançsızlığı referans alarak oluşturacağız?
1-) Einstein bir dehaydı ama siyasetçi değildi mesela. Atom insanlığa faydalı amaçlarla da kullanılabilirdi ama bozuk karekterli siyasiler bilimi insanlık aleyhine kullandılar. Bugün uçaklar insanlığa hizmet amacıyla uılaşım aracı olarak da ama bozuk ve rezil siyasilerin kararlarıyla katliam aracı olarak da kullanılıyor.

2-) Sabıkasız insan olmak hiç sorun değil. Ben siyasi nedenlerle sabıkaları kasten kirletilen (!) insanlardan bahsetmiyorum. Mesela bir Gezi eylemcisi halk ve doğa için yaptığı eylemlerden ceza almışsa, bunu sabıka sayan sistem zaten hırsılıklarını, yolsuzluklarını, kalpazanlıklarını ve cinayetlerini sürdürmeye çalışan bir sistemdir. İşte o yüzden de aşağılık suçlardan hüküm giymiş hiç kimse siyasetçi olmamalı, haklarında soruşturma varsa o soruşturma ve adli süreç bitirilerek aklanmadıkça siyasi olamamalıdırlar. Ben dokunulmazlıkların yargıdan kaçmayı sağlayacak bir araçş olduğu bir ülkeden de bahsediyorum aynı zamanda.

3-) Piskoloji aynı zamanda çeşitli testlerden sonra teşhis koyan bir bilimdir.
Bu ülkeyi yönetenler, bizi uluslararası alanda da temsil edecekse, uluslararası kabul görmüş muayenelerden geçirilmelidirler.

Elbette benim önerilerim zaten kabul görmez. Ancak en azından cehaleti, rezaleti ve bunların sebebp olduğu tüm sonuçları minimuma düşürür.