Tekil Mesaj gösterimi
Eski 02.02.16, 01:12   #10
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 982
Ettiği Teşekkür: 45973
Aldığı Teşekkür: 39540
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Endişe Kaynağı Olmak

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Ahmet Arif Hoca Mesajı göster
En kolay olan suçlu tesis etmektir.
Ezilmekten her kurtulan kendi çapında emperyalist oluyor. Bunun yolu da kendi halkının sırtına binmek güçlü bir ortakla.
Bence insanın mayası bozuk.
Doymak bilmez insanoğlu.
Hele ben, hiç doymam.
O zaman kim doymak bilmezliğinin farkında ise işe kendinden başlayacak.

İnsanın mayası bozuk mu, değil mi tartışılır ama ekmeğin ya da pastanın hatta yoğurdun mayasını bile soğuk bir ceryanda bırakırsan, üzerini örtmezsen o mayadan enfes ekmek, pasta ve yoğurt yapamazsın...

İnsanın mayası sanırım bozuk değil de, mayalandığı ortam bozuk. Bu ortam ise ancak ortamın normalleşmesiyle düzelir.

Emperyalistler bu anormalleşmenin bir yanı... Diğer yanı ise emperyalizmin ve işbirlikçilerinin egemenliğine boğaz tokluğuna razı olanlar.

Bu aç insan yığınları cehaletten çıktıkça, dünyayı daha eşit ve daha özgür ama aynı zamanda da kendilerini de daha mutlu yapabileceklerdir.

Ben gençlik yıllardımda insanlara hep fakirliklerinin nedeninin emperyalizm ve kapitalizm olduğunu anlatıyordum. Şimdi ise yüzlerine ''sefaletinin sorumlusu boğaz tokluğuna bu sefaleti kabul eden sensin'' diye vuruyorum.