Konu: Rand Raporu
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.02.16, 15:53   #5
alkanaga
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 108
Mesajlar: 1,850
Ettiği Teşekkür: 4447
Aldığı Teşekkür: 6635
Rep Derecesi : alkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Rand Raporu

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mustafa Akten Mesajı göster
Emperyalist akımların ve güçlerinin dünya üzerinde hegemonya kurma, olma özelliği ve isteği, bu amaçlar için kullanılan raportör kuruluşların gider harcamalarını karşılıyor, bu kuruluşlar ise gereğini yapıyor.. Yukarıdaki raporlar içeriğinde mevcut durum ve geleceğe matuf gelişmeler, önlem alması gerekenleri harekete geçiriyor hiç bir ülkenin çıkarlarına ters durumlar içine girilmesine izin verilmiyor.. Ve çıkarlarını her şeyin üzerinde gören emperyalist güçlere yukarıdaki ve benzeri raporlar ışık tutuyor...
Aslında, taa 1950'lere kadar gidiyor bu ılımlı islam düşüncesi. Amerika 1946 yılınsan sonra eski SSCB' yi kuşatma adı altında yeşil kuşak projesini ileri atmıştır. Bu yeşil kuşak Afganistan, Pakistan ve Türkiyeyi de içine alan bir kuşaktan oluşur. Bu suretle Türkiye içerisinde de İslamist kesim desteklenmiş ve büyütülmüştür.
Berlin duvarının yıkılması ve SSCB'nin dağılmasının ardından yine de bu yeşil kuşak projesinden vazgeçilmiş değildir, zira bu PROJE daha da geliştirilerek ABD'nin ortadoğu Projesi olan "BOP"'a dönüşmüştür.
Ortadoğu küçük devletçiklere ayrılacak, bölgede 22 devletin sınırları değiştirilip İsrail'i yalnızlıktan kurtaracak kukla devletler var edilecek ve "BOP" tek merkezden yönetilecektir.

Aslında "Başkanlık" sistemi de dahil ABD'nin bir projesidir. Türkiye dahil eyaletsel yapıya dönüştürülecek, küçük devletçiklerin kurulması çabuklaştırılacaktır.
__________________
Sevmekten asla vazgeçmeyin. Sevgisiz bir hayat amaçsız, anlamsız olur. Alkanaga
alkanaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti