Tekil Mesaj gösterimi
Eski 11.02.16, 00:03   #1
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1166
Mesajlar: 12,138
Ettiği Teşekkür: 50917
Aldığı Teşekkür: 44322
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Bay CB' de Anladı... Sayesinde Bölünüyoruz! Paniklemesi Bundan!

Gıcıklığım da üstümdeyken bu son sevindirici (!) haberleri zevkle izliyorum.

Rusya-İran-Suriye ittifakı Suriye' de şeriatçı terörün belini kırdı. Yakında El Nusra' dan, El Kaide' ye ve IŞİD' e kadar tüm sakallı caniler parayla toplanıp getirildikleri Pakistan, Afganistan, Arabistan gibi ülkelere kaçacak... Hatta kaçmaya başladılar bile...

Diğer yandan daha geri bir planda ABD, AB ve Rusya' nın ortak Suriye politikası var.

Sedat' ın kürt politikası açıktı. Sedat kürtlerden çoktan vaz geçmiş, kürt bölgelerinden de Suriye ordusunu ta 2 sene önce geri çekmişti. Yani Sedat zaten uzun bir süre denetim altında tutamayacağı kürtlerin ayrılmasına sıcak bakıyor; Suriye kürtlerinin tam da Türkiye sınırında bir Kürdistan kurmasını Tayyip' den alınacak en iyi intikam olarak görüyordu.

Süreç içinde ABD-AB ve Rusya, Suriye' de bir kürt devletinin kurulması için anlaştı. Aslında tam da Esad' ın istediği olmuştu.

Rusya' nın saldırıları sonucu ortaya çıkacak göçmen akınını durdurmak üzere de Türkiye' ye rüşvet teklifleri gelmeye, Merkel nerdeyse mekik dokumaya başladı. Çünkü ortak tavır aldıkları ve destekledikleri Rusya saldırılarını sürdürdükçe ortaya büyük bir mülteci sorunu çıkacaktı...

Yani Suriye' de olanlar ABD ve Rusya' birbirlerinden bağımsız tavırları değil, tamamen anlaşmalı bir gelişmedir

Şu an itibariyle PYD, ABD-AB ve Rusyanın desteğine sahip. Ve PYD' ye tonlarca silah vermeye hızla devam ediyorlar.

Sonuç ne mi olacak?

Esad' ın umduğu olacak... Esad' ın çoktan gözden çıkarttığı kürtler Suriye' de yakın bir zamanda Kuzay Irak' dakine benzer bir kürt yönetimi kuracaklar. Açıkçası Esad, başına dert olan kürt sorununu Türkiye' ye havale edecek.

...

Bizim önünü görmekten aciz CB neden panik içinde?

Çünkü sınırımızın bir kesiminde Kuzay Irak Kürt Yönetimi varken, sınırımızın bir diğer kesiminde de Suriye kürtlerinin kürt yönetimi kurulacak. Yani Kürdistan' ın iki parçasıyla sınır ülkesi olacağız!

Dün ABD ile stratejik ortaklık anlaşması imzalayıp ''biz BOP eşbaşkanı olduk'' diye nerdeyse tef çalıp oynayan vizyonsuzlar, gerçeği tam da gerçeğin arefesinde görürler... O zaman da zaten çok geç olmuştur.

Suriye ve Irak kürt yönetimleriyle sınır ülkesi olmak ve içeride de PKK ve HDP' nin varlığı, Türkiye' nin kendi cumhurbaşkanlığı döneminde bölüneceği gerçeğini Tayyip' in gözüne iyice soktu. Bunun bedeli Tayyip için çok ağır olacaktır.

İşte o yüzden panik ataklarla yatıp kalkıyor...

Ama artık geç!

Ben ise Türkiye' nin bölünmesi gerçeğine son derece olumlu yaklaşıyorum.

Kan akmasın yeter!

Bölündükten sonra da PKK ve AKP kalmayacağı için Türkiye kaldığı yerden yola devam edecektir.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.