Tekil Mesaj gösterimi
Eski 15.02.16, 01:07   #2
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1162
Mesajlar: 12,129
Ettiği Teşekkür: 50885
Aldığı Teşekkür: 44290
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Suriye krizi Erdoğan-AKP iktidarının sonunu hazırlıyor

Alıntı:
Batı, Mısır’da Müslüman Kardeşler iktidarının arkasında durmadı ve Muhammed Mursi’yi bile yalnız bıraktı.
Burda yazar sanırım derdini pek anlatamadı?!... Okuyucu, Mursi' yi ''islamcı'' sanabilir ama Mursi zaten Batı' nın (ABD' nin) bir darbe ile Müslüman Kardeşler iktidarına karşı kullandığı bir generaldi.

...

ABD' nin 2000' li yılların başında piyasaya sürdüğü ''ılımlı islam'' anlayışı, Batı tarafından iktidara getirilen ''ılımlı islamcıların'' iktidara geldiklerine hiç te ılımlı davranmadıkları ortaya çıkınca çoktan rafa kaldırılmış, Mısır ve Tunus' da islamcı iktidarlar ABD ve Batı desteği ile tasfiye edilmişlerdi.

Tasfiye sırası bizzat ABD tarafından iktidara hazırlanan ve getirilen ılımlı islamcı (!) Tayyip' in gibi görünüyordu. Ancak Tayyip sonunu çeşitli köylü kurnazlıklarıyla uzatsa da hala Tunus ve Mısır' da olduğu gibi iktidardan gitmedi.

Bunun diğer önemli bir sebebi Türkiye' deki sistemin Mısır ve Tunus ile kıyaslanamayacak bir şekilde seçimlere endekslenmiş olmasıdır. İşte tam da demokrasinin (aslında seçim aldatmacasının) Türkiye' de diğer islam ülkelerine göre daha içselleşmiş olması nedeniyle Tayyip hala iktidarını sürdürebiliyor.

...

Tayyip vizyonsuzdur. Çevresi de vizyonsuzdur. Akıl, mantık, yoktur. Ülke, bölge ve dünyayı analiz edip ona göre politikalar üretme yetenekleri sıfırdır.

...

Şu anda AKP/Tayyip ve ABD tam cepheden karşı karşıya gelmiş durumda.

Tayyip, Suriye' de islamcı çeteler kaybeder de, Suriye genelinde Esad, Türkiye' sınırına yakın kürt bölgelerinde de PYD kazanırsa, bunun kendisine çok pahalıya patlayacağını ancak en son anda görebildi.

...

İşte bu yüzden Halep-Türkiye arasındaki islamcı koridorun Rusya ve Suriye ordusu tarafından kapatılması, Tayyip' in sonunu hazırlayabilecek derecede önemlidir.

Bu koridor kapandığında artık IŞİD, El Kaide ve El Nusra gibi islamcı örgütlerin can damarları da kesilmiş olacaktır.

...

İşte bu yüzden Tayyip, TSK' ya bu koridorun açılması için talimat verdi. Çünkü bu koridor açık kalırsa islamcı çeteler Türkiye' den aldıkları yardımlarla savaşmaya devam edecektir. Bu da Tayyip' in zaman kazanması anlamına gelir.

Aslında TSK, bu son iki gündür PYD' yi bombalıyoruz yalanıyla, o koridorun islamcı çeteler tarafından kontrol altında tutulmasını sağlamaya çalışıyor.

Ama nafile!

...

Tayyip, ABD ile stratejik ortak olup, üstüne de BOP eşbaşkanlarından biri yapıldğında zevkten tef çalıp oynuyor ama bunların ne anlama geldiğini bilmiyordu.

Şimdi tüm bunların Irak' da olduğu gibi, Suriye' de de bir bağımsız kürt bölgesi kurulacağını ve Türkiye' nin kürt bölgesinin de bu coğrafyaya monte edileceğini gördü.

...

Artık Tayyip uzatmaları oynuyor.

Son çare olarak suudlar ve katarlılar ile bir dünya ittifakına karşı durarak zaman kazanacağını sanıyor...

Elbette zaman kazanacaktır... Ama ne kadar zaman kazanacaktır acaba?

...

Mesele bu ülke için hiç bir zaman Tayyip' in ya da Tayyip gibilerin iktidardan gitmesi değildir...

Asıl mesele onun gibileri her zaman iktidara getirebilecek bir cehalet ordusunun varlığıdır.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.