Tekil Mesaj gösterimi
Eski 15.02.16, 15:42   #7
Rosebud
Uzman Üye

Rosebud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 436
Ettiği Teşekkür: 8504
Aldığı Teşekkür: 10093
Rep Derecesi : Rosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Suriye Krizi Erdoğan-AKP İktidarının Sonunu Hazırlıyor

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Merdan Yanardağ'ı severim, siyaseti de çok iyi biliyor, analizleri, saptamaları da yerinde. Ancak; gözünden kaçırdığı bir husus var. Halkın büyük bir çoğunluğuna PYD, KCK vs. nedir diye sorulsa yanıt veremez, haritada Suriye'nin yerini bile gösteremez.

Suriye krizi akp nin sonunu falan hazırladığı yok, hatta güçlenerek bile çıkabilir.

Haa sahi temel amaç neydi? Suriye'ye demokrasi götürecektik.
Şu sıralar yaptığı Amerika ve PYD salvoları dahi yeterince güçlendirmiş durumda zaten, bir de Suriye'ye girse oyunun %70' lere varması hiç de sürpriz olmaz, AKP medyasına şöyle bir bakıyorum adam 7 düvele karşı savaşıyorum havalarında, ama benim hep beynimi kemiren soru şu: Hani bir rejimin ancak şu 3 durumda değiştirilebileceği söylenir ya:
1- Askeri bir darbe
2- Bir devrim
3- Bir savaş
Bütün korkum bu adamın Türkiye'yi bir Suriye savaşına sürüklemesinin sebebinin tıpkı ''Atatürk gibi'' yıkılmış bir ülkenin babası olma vasfıyla tam bir şeriat ülkesine dönüştürmesi, yani Atatürk'ün yaptıklarını bir anda ters yüz etmesi... Türkiye'nin Suriye'ye girmesi halinde Rusya'nın yapabileceklerini düşündüğümde tam da istediği gibi bir yıkımı bekliyor olabilir.
Ondan sonra ''yepyeni'' bir Türkiye doğacaktır ''Büyük Kurtarıcı'' Tayyip Erdoğan'ın dağa taşa adının yazılacağı...

Yağmur komünisttir; çünkü herkese eşit yağar,
Rüzgar ise kapitalisttir, zayıf olanı yıkar.
Ernesto Che Guevara
Rosebud isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.