Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.02.16, 01:44   #11
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1172
Mesajlar: 12,197
Ettiği Teşekkür: 51051
Aldığı Teşekkür: 44506
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Suriye Krizi Erdoğan-AKP İktidarının Sonunu Hazırlıyor

Şu topikte okuduğum tüm yorumlar büyük ölçüde doğruluk payı içeriyor.

Bu yüzden yeniden düşünüyorum.

Özellikle Rusya' nın havadan, Suriye' nin ise karadan Halep' e saldırısından önce Merkel eksenli Avrupa, Türkiye' ye yeni mülteci akımının engellenmesi için 3 milyar rüşvet teklif etti. Yani Rusya ve Suriye nin Halep' i geri almalarının ve devamında da islamcı örgütlerin Suriye' den atılması sürecinin yeniden geniş bir mülteci akını yaratacağını biliyorlardı.

Bu arada Rus Dışişleri, ''yeni soğuk savaş dönemi'' diye açıklamalar yapadursun, Rusya' nın ABD ve Avrupa' dan hiç tepki görmeden Suriye topraklarına üsler açması, savaş uçakları yollaması, füze savunma sistemi kurması ve diğer gelişmeler ABD ve AB' den ve hatta İsrail' den bile tepki çekmiyor.

Sanki ABD, AB ve İsrail, Rusya ile anlaşmış ve Rusya' nın islamcı örgütleri her gün perişan etmesinden bayağı da memnun görünüyorlar.

...

Şunu sanırım iyi görmek lazım:

ABD, AB ve İsrail bildiğimiz gibi kesinlikle bölgede Büyük Kürdistan' ın kurulmasından yana... Bunun tartışmasını yapmak bile zuldür!

Diğer bir gerçek' de Rusya'nın da Suriye' deki kürtleri yani PYD' yi desteklemesidir.

Yani PYD' ye destek konusunda ABD, AB, İsrail ve Rusya aynı konumda.

...

Yanıbaşımızda zaten bir Irak Kürt bölgesi var ki, isteseler bağımsız kürt devleti kuracak olmalarına rağmen hala bağımsızlık ilan etmedi.

Bunun da üzerine şimdi yine yanıbaşımızda ABD, AB, İsrail ve Rusya desteğiyle bir de Suriye' de kürt bölgesi kuruluyor.

Yani BOP denen proje giderek gerçeğe dönüşürken AKP stratejik ortağı ve eşbaşkanı (BOP) olduğu sürecin bumerang gibi dönüp kendisini vurmaya başladığını görmeye başladı.

Asıl mesele budur!

AKP ve Saray, Türkiye' de de bir kürt bölgesi kurulmakta olduğunu ve bunun AKP ve Saray için ne anlama geldiğini artık çok iyi biliyor.

...

AKP ve Tayyip' in daha düne kadar önlerine kırmızı halılar serdikleri PYD' yi vurmaya başlaması ve Suriye' deki islamcı örgütlere top atışlarıyla destek vermesi, önlerine çıkacak faturanın büyüklüğünden korkmaları nedeniyledir.

Fatura çok büyük.

Büyük Kürdistan' ın gerçek olması ve Türkiye' nin Güneydoğu ve Doğu' sunun Irak' da yaratılan ve Suriye' de yaratılmakta olan Kürt bölgesine ve ileride de Büyük Kürdistan' a monte edilmesi artık hiç uzak değil!

...

AKP ve Saray, bunun kendisine neye mal olacağını görmüştür.

Türkiye' de de bir Kürt bölgesi kurulduğunda AKP bir daha asla iktidar olamayacağı gibi, Tayyip kaçacak delik arayacaktır.

...

Benim için bir sorun yok.

Her ne kadar Türkiye bölünürse emperyalizm ve siyonizmin rüyası gerçek olacak ama Türkiye ancak bölünürse bu bölücü ve gericilerin sultasından kurtulacak.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.