Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.02.16, 02:13   #11
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1170
Mesajlar: 12,178
Ettiği Teşekkür: 50978
Aldığı Teşekkür: 44411
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Bay CB' de Anladı... Sayesinde Bölünüyoruz! Paniklemesi Bundan!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Asena Mesajı göster
Güzel hayaller kuruyorsunuz. Kurtuluş savaşı neden başlamıştı?
Tarih tekerrürden ibaret diyen boşuna söylememiş. ASALA örgütü bittiği gibi yeniden başlayacak. Pontos hikayesi sandığınız kadar eski değil..

Vermekle kurtuluş olmaz; sonu gelmez. Üç yaşındaki çocuğu bile durduramazsın; hep daha çok ister..

Bizim aptalların pardon (safların) bilmediği tek şey: Uluslar arası ilişkilerde dost olmaz; çıkar ilişkileri olur.Milli hiç bir şeyi olmayan, milliyetciliği ayakları altına alanlar için bölünme kaygısı zaten olmaz. Bu günlere gelineceğini bile bile eş başkan olmuştur. Birazda biz başta duralım, birazda biz yiyelim düşüncesiyle vatanı satmışlardır. Evet aynen böyle; vatanı sattılar. Şimdi soru şu: Bu adamlar mı, hala AKP diyen bu millet mi saf?

Ne bölünmek, ne bölünmemek bize huzur vermeyecek. Laiklikten rahatsız olanlar muradına erdi. Ortadoğu ülkeleri gibi üç ölü beş yaralı durumuyla yaşamak zorunda kalacağız. Ben bu durumu %50 nin fazlasıyla hak ettiğini düşünsemde, bizde aynı gemide olduğumuzu bilmemiz gerekiyor.
İşte kırmızıya boyadığım bölüm meselenin can alıcı noktası.

Şimdi burda kısaca yazacaklarımı @Insanlikarayan da okusun.

Türkiye Batı' da kendinden olmayan ülkeleri 1900' lü yılların başında kaybetti.

Doğu' da ise Osmanlı' dan sadece ve sadece aşiret reislerine ayrıcalık tanınarak korunan toprakları korudu.

Mustafa Kemal, bu ayrıcalıkları kaldırmaya kalkıştığı ve misakı milli sınırları içinde bir ulusal devlet kurmaya çalıştığı andan itibaren Doğu ve Güneydoğu' da kürt isyanları başladı... Zama zaman kesilse de en sonunda yeniden PKK vasıtasıyla ve emperyalizmin desteğiyle 1980' li yılların başında isyanlar süreci yeniden başladı.

...

Biz bir arada kaldığımız sürece bu bölücü akımdan kurtulamayacağımız gibi asla asla bir ulusal devlet kuramayacağız. Emperyalizmin egemen olduğu bu çağda ise ulusal devlet olamamak zaten yok olmakla aynı anlamdadır.

...

Özellikle Mustafa Kemal' in ölümünden sonra ülkeye egemen olan sağ ve dinci zihniyetler tasfiye edilmekte olan feodal yapıyı yeniden egemen kılarak bölücülüğün yeniden hortlamasına ve ulusal devlet olma sürecinin baltalanmasına neden oldular.

...

Şu artık açıktır ki, Türkiye 20 milyon kürt ile kesinlikle ama kesinlikle bir ulusal devlet olamaz. Artık bunun görülebilecek hayali bile kalmamıştır.

Nüfusun 20 milyon eksilmesi ve toprakların 100 ya da 150 bin km2 küçülmesi, Türkiye' ye zarar vermez tersine varlığını sürdürmesinde son derece gerekli olan ulusal devlet olabilme şansını artırır.

...

Kimse burda ''ahan da bir Türk çıktı, kürt düşmanlığı yapıyor'' diye saldırmasın... Kaderini bizimle birleştiren her Kürtü her zaman kendi kardeşim bildiğim gibi, ben de safkan bir Türk değilim.

Ama her seçimde oylarının her Doğu ve Güneydoğu ilinde % 90 küsürünü bölücü ve gericilere verenlerle asla bir ulusal devlet olunamaz.

Ulusal devlet, etnik kimliği ne olursa olsun, aynı benim gibi etnisite gözetmeden ''artık bir ulusal devlet olmalıyız'' anlayılında birleşenler çoğunluk olunca kurulur ve bizim tam da buna ijtiyacımız var.

Biraz az, biraz daha küçük olalım...

Ama ulusal devlet olalım.

Yoksa parça parça, bölük pörçük olacağız.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.