Tekil Mesaj gösterimi
Eski 17.02.16, 20:45   #41
ReaL
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2602
Ettiği Teşekkür: 161480
Aldığı Teşekkür: 177591
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Müzik Cinsel Arzuları Tahrik Ediyorsa Günahtır

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster
Sevgili ReaL,
Daha önceki bir çok yorumumda da (defalarca) söyledim.
Benim yazılarımda (hiç bir zaman) dini aşağılama yoktur.
Ben sadece dini gerçekleri ve Kuran'a (ayetlere) dayanarak yazdım.
Yaşamım boyunca, bir çok müftü ve hocayla karşılıklı görüş alış verişlerim ve tartışmalarım oldu. Hiç birisi (hakaret veya aşağılama olarak algılamadı) aksine dini tam olarak bilmeyen, uygulamayan kişiler (gerçekleri bilmedikleri için) ben ayet örnekleri versem de, kafamdan uyduruyorum yanılgısına düştüler.

İslam bir bütündür, ayetler (islam alimlerince açık seçik) tercüme edilmiştir. (Eğer Müslüman'ım deniliyorsa) Bunlara uymak zorunludur.
''Dini ve dindarı aşağılamak'' şöyle dursun; Gerçek inanlara ve İslam'ın emrettiği gibi yaşayanlara her zaman saygım olduğunu her zaman yazmışımdır ve bu gurubun içinden bir çok ''can dostum'' vardır.

Aşağılama var. Kesinlikle aşağılama olmaz dediğine göre de farkında değilsin demektir. Zaten bende kasıtlı yapacağını ihtimal dışı tuttuydum.

Gerçek islam bu deyip, kötü / çirkin örnekler verdikten sonra; "Gerçek inananlara ve İslam'ın emrettiği gibi yaşayanlara her zaman saygım var" demen çelişki.

Din'i tartışmak, tribünlerdeki futbol seyircisinin her birinin kendisini dünyanın en iyi hakem, en iyi teknik direktör olduğunu sanması gibidir.

Verdiğin ayet örnekleri, birilerinin Türkçeye çevirisi... Çeviri de yetmez, bu sefer yorum kargaşası çıkar karşımıza. Cümle akışında geçen bir kelime ile alakalı yarım saat tv de açıklama yapan yetkin kişiler var yahu. Anlaşamadığımız husus bu.

Neyse... Derdimi anlatabildim sanırım.

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.