Tekil Mesaj gösterimi
Eski 18.02.16, 11:25   #42
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 33
Konular: 1473
Mesajlar: 7,529
Ettiği Teşekkür: 29734
Aldığı Teşekkür: 33075
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Ankara'da Patlama.. 28 Ölü 61 Yaralı

Ankara’da 28 kişinin ölmesi, 61 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan bombalı saldırı akıllara IŞİD’in Türkçe dergisi Konstantiniyye’nin son kapağında TSK’nın hedef alınmasını getirdi.Cumhuriyet’in haberine göre derginin ocak sonunda yayınlanan beşinci sayısındaki ‘Küfredenlerse Tağutun (şeytan) Yolunda Savaşırlar’ başlıklı yazıda, “Türk ordusu NATO’yla beraber Müslümanları katletmektedir” denirken, “Tağuta (put, şeytan) küfretmek imanın ilk hükmüdür. Tağuta küfredilmeden iman sahih olmaz” diyerek örgüt mensupları TSK ile mücadeleye çağrılmıştı.

‘Türk ordusu Müslümanları katlediyor’

Anıtkabir’de nöbet tutan askerlerin olduğu bir fotoğrafın altında “Türk ordusu tağutları ve sistemi korumaktadır” yazan dergi, TSK’yı ‘Afganistan’ı Haçlılarla birlikte bombalamak’la suçladı.
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun NATO genel sekreteriyle el sıkıştığı fotoğrafın altınaysa “Türk ordusu NATO’yla beraber Müslümanları katletmektedir” yazan dergi, “Tağutun bir çeşidi de Allah’ın yasalarının dışında yasa koyanlardır” ifadesiyle de Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni hedef göstermişti.

‘Türkiye’de askerlik küfürdür’

Dergi, orduda ve poliste yer alanların ‘kafir’ olduğunu söylerken, “Türkiye gibi tağuti sistemlerle yönetilen ülkelerde, askerlik ve polislik gibi silahlı güç olmak ve onların ordularında yer almak küfürdür” diye yazıyordu.

Dergi önsözünün sonundaysa “Yeryüzünün tüm tağutlarına son sözümüz ise; artık İslam Devleti var, size rahat yok” diye tehditte bulunuluyordu.

__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.