Tekil Mesaj gösterimi
Eski 18.02.16, 23:48   #48
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 982
Ettiği Teşekkür: 45973
Aldığı Teşekkür: 39540
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Müzik Cinsel Arzuları Tahrik Ediyorsa Günahtır

Ben çok uzun yıllar kendini müslüman sanan ama Kuran' ı bilmeyenlere dinlerini elimden geldiği kadar/kendi çapımda ayetleri de önlerine koyarak öğretmeye çalıştım.

Mesela kimi vatandaşlar kalkmış sünni kafayla alevilere küfürler savunurken ben sünni bir ailedye mensup olmama rağmen önlerine ''ümmeti parça parça edenlerden olmayın'' ayetini koydum... Kuran' ı bilmedikleri için bana ''senin kafanı böleriz'' diyenler oldu...

Anlatamıyorsun bunlara!.. Sırf mezhepçilik yapmasınlar, mezhepler adına kan dökülmesine alkış tutmasınlar diye ''ümmeti bölenlerden olmayın'' diyorsun... Sana bile kızılbaş diye saldırıyorlar...

Sonra o ''ümmeti bölmeyin'' cümlesinin Kuran' ın ayeti olduğunu söylüyorsun... I ıhhh... Yine değişen bir şey yok!.. Çünkü adam Kuran' ı bilmeden kendine bir İslam bellemiş, o bellediği İslam Kuran ile çelişse, adam Kuran' ı bir tarafa atmaya ama hala ortalıkta müslüman olartak gezmeye dünden hazır...

Kuran' da müzik konusunu daha önce araştırmıştım... Şimdi Kuran' da müzik ile ilgili ayetler'' diye bir kere daha aratacağım:

Yok! Kuran' da müzik ile ilgili ayet bile yok!

Kuran' da bir şeye yasak konmamışsa o serbesttir.

Ancak müziğin yasak olduğuna dair o kadar çok hadis var ki, insan şaşırıp kalıyor.

...

Kuran' da ''batıl'' diye bir kavram geçiyor. Bir çok hadiste müzik ''batıl'' sayıldığından dinlenmesi de yasak.

...

@Mediter çok doğru yorumlar yapmış. @Asena neden karşı çıkar ve hatta ''sinir küpü'' olur bilmiyorum ama kendisine tavsiyem önce Kuran' ı defalarca okumasıdır.

Kendimize göre bazı kurallar koyup, iyi olan herşeyi Kuran' da olmadığı halde dine mal etmek büyük bir hatadır. Bunu yapan insan dinden çıkar ve kendi dünya görüşünü ve yaşam tarzını Kuran' yerine ikamet etmiş olur. Ve bu çok büyük bir günahtır.

Bir keresinde bir tartışma ortamında İslam adına çok mükemmel şeyler yazan bir paylaşımcıya, ''sizin dininizde ganimet için savaşmak, kan dökmek, talan etmek ve hatta sizil kızları bile ganimet sayıp esir almak var'' diye yazmıştım. Bana bir kaç dindar acayip bir şekilde ''dinimize küfreden kafir'' ile başlayıp, beni yakalasalar öldüreceklerine dair mesajlar koydular.

Çünkü Kuran' ı bilmiyorlardı. Önlerine Kuran' ın Azhab 50 ve Enfal 41 gibi Kuran ayetlerini koydum.

Gördüler ki bana kafir diye saldırdıkları ve beni gebertecekleri (!) konu Kuran' ın hükümleriydi.

Kuran' ı bilmeden bizim ahlak anlayışımızla çelişen ne varsa ''ama bu gerçek İslam'' değil diyen arkadaşlar bu konuların İslam' daki ve Kuran' daki yerini araştırmalılar. Çünkü çoğunun ''ama bu gerçek İslam değil'' dedikleri konular Kuran' da hükümdür. Ve eğer bu arkadaşlar gerçekten inançlılarsa Kuran' ı bilmeden Kuran hükümlerine karşı çıkmalarının büyük ve cehennemlik bir günah olduğunu bilmeliler.

Mesela:

Ben ''İslam' da ganimet ve sivil kızların esir alınması vaciptir'' dediğimde her kim ki beni kafir ilan ediyorsa, aslında o kafirdir. Çünkü farkında olmadan Kuran2 da yazana karşı çıkıyordur.

Ve benimle tartışırken ben ona bir de ''bu ganimetlerin 1/5' i de Allah adına Peygamber' e verilecektir'' yazdığımda iyice çileden çıkıyor benim kellemin gitmesini istiyorlarsa aslında gerçek günahı işleyen kendileridir. Çünkü Kuran' da açıkça hüküm var: ''Ganimetin 1/5 i Peygamberedir'' diye..

Sadece gerçekler üzerinden yorum yapıyorum!

Ve herkesten Kuran' ı okumasını rica ediyorum.

Bilmeden Kuran' ı savunduğunuzu sanıyorsunuz ama karşı çıktığınız çoğu şey Kuran' da mevcut.

Ve yine Kuran özetli ''herkesin anlayacağı şekilde indirildi'' diye yazar.

Gerçekten müslümansanıoz, kitabınızı okuyacaksınız!