Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.02.16, 01:16   #50
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 988
Ettiği Teşekkür: 46024
Aldığı Teşekkür: 39603
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Müzik Cinsel Arzuları Tahrik Ediyorsa Günahtır

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
@Aristo bak işte sen de Mediter gibi aynı yanılgıya düşüyorsun.

Asena niye Kur'an-ı defalar kere okuması gerekiyormuş? Yanlış bilip de, bu uygulamasından herhangi biri zarar mı görmüş? Veya herhangi bir kitleyi yanlışa mı sürüklemiş?

Herkes bildiği gibi inansın, yaşasın.

Yıllarını bu işlere vermiş, kendini adamış Prof.Dr.Yaşar Nuri Öztürk'ün dediklerine bile itibar edilmiyorsa, ben burada din düşmanlığı yapılıyor derim...

Arapça bile bilmeyen Kur'an hakkında bu denli ahkam kesmemeli... Haa düzgün ve doğru bir din adamının söylediklerini aktarıyorsa, o kişinin de kim olduğunu belirtmeli.
Abi bak şimdi...

Ben inancın (siyasi vesile ile) söz konusu olduğu hangi tartışmaya katılmışsam, o tartışmada kesinlikle Kuran' dan alıntı yapmışımdır. Burada da Kuran' da müziğin yasak olduğuna dair Kuran' da bir ayet olmadığını ama yüzlerce hadis olduğunu yazdım.

Mediter, olaya islami açıdan bakıyor. Ben buraya İslam' da müziğin yasak olduğuna dair Kuran' dan ayet koyamam (çünkü yok) ama yüzlerce tanınmış din aliminden hadisler koyarım.

Yine Kuran' a göre konuşuyorum: 'İslami tebliği almamış her insan bin cana kıysada günahtan feragat etmiştir. Yani İslam gelemden önceki tüm günahlar yok sayılır. Asena İslam dinini kabul etmiş bir kardeşimiz.

Eğer din tebliğ edilmiş ve tebliğ edilen tarafından kabul edilmişse, bundan sonra günahlar ve sevaplar devreye girer ve ''isteyen istediği gibi inanır'' devri artık bitmiştir.

Bir kere ben asla ama asla @Asena ' nın samimiyetinden kuşku duymuyorum. Ama genele ilişkin konuşursak, İslam' ı kabul eden kişi, Kuran' ı kabul etmiş sayılır ve ondan sonra da beğenmediği bir Kuran hükmü için ''bu gerçek İslam değil'' diyemez. Dediği anda Kuran' ı inkar etmiş sayılır ve yine Kuran' a göre cehennemlik olur.
Şimdi şöyle söyleyim:

Mesela ben yazdım: ''Peygamber' e sefere çıktığında amcalarının, teyzelerinin, halalarının kızları da helaldir'' diye...

Ben bunu yazdığımda bana ''sen Peygamber' e hakaret ediyorsun'' diyenler elbette olacaktır. Çünkü Kuran' a inanıyor ama Kuran' ı bilmiyorlar!

Bu noktada Kuran' a inanan bir müslüman bana hakaret etmeye başlıyorsa hiç kuşkusuz Kuran' a göre Kuran' ı inkar ediyor demektir. İşte bu en büyük günahlardan biridir ve şirk koşmaktır! Kendi fikrini Kuran' ın önüne geçirmektir!

Çünkü Ahzab 50 ayetinde Peygamber' e helal kılınan kadınlar açıkça yazılıdır.
Bunlar arasında ganimet olarak alınan kadınlardan, Peygamber' in hala, amca, teyze kızlarına kadar bir dizi kadın sıralanır...

Şimdi bir müslüman kalkıp buna ne bileyim pedofili ya da ne bileyim ensest deme hakkını Kuran' a inanmasıyla birlikte kaybetmiştir. Kuran' a inanan kişi Peygamber' in sefere hala kızı ile çıkıp onunla yatmasına ensest diyemez! Dediği anda dinden çıkar ve Kuran hükümlerini inkar ettiği için kafir olur.

...

Ben kendi görüşlerimi açıklamıyor, sadece Kuran' ı kaynak göstererek objektif bir yorum yapıyorum. Ha meseleye ilişkin kendi fikirlerimi yazsam gerçekten bayağı da ağır olur.

Ama müslümanların hem Kuran' ı savunup, hem de işimize gelmediği yerde ona karşı çıkma özgürlüğü olmaz ve yoktur.

...

Yaşar Nuri hocayı ben de devamlı izlemeye çalışıyorum. En son izlediğimde ''ben size binlerce haramzade güya müslüman gösterebilirim ama yetim hakkı yiyen ateist gösteremem'' demişti...

...

Şimdi ben bu yazdıklarımda din düşmanlığı yaptım mı? Hayır; asla ve kat'a!

Şurda yazdığım ne varsa hepsinı Kuran' dan alarak yazdım.

...

Zaten mesele de insanların kendi güzel ahlaklarını Kuran' ın yerine koymaları... Ve kendi güzel halaki anlayışlarının çoğu zaman Kuran ile çeliştiğinin farkında olmamaları...

...

Şimdi kalksam savaşta sivil kadınları/kızları ganimet almak, bunların 1/5' ini Allah adına Peygamber' e hak kılmak, hala,teyze, amca kızıyla sefere çıkınca yatmak, 6 yaşında bir kızla evlenip, o kız 9' una gelince onla gerdeğe girmek doğrudur falan desem...

Valla bunları yapan bugün soluğu ya ulusal mahkemede ya da Haag uluslarararsı adalet divanında müebbete çarptırılır.

...

Ya da Kuran' da bunlar var diye beraat mı ederler?

...

Ben şahsen burda sorguluyorum. Düşmanlık falan da yapmıyorum.
Ve her insanın da eğer müslümanlarsa Kuran' ı okuyup, anlayıp, ondan sonra gerçek müslüman olabileceklerini vurguluyorum.

Kuran' ı okuyup, baştan sona kabul etmeyene din tebliğ edilmemiştir sayılır.