Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.02.16, 01:46   #52
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 982
Ettiği Teşekkür: 45973
Aldığı Teşekkür: 39539
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Müzik Cinsel Arzuları Tahrik Ediyorsa Günahtır

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Bak şimdi Aristo, demek istediğim tam anlaşılmadığını sanıyorum.

Yukarıdaki cümleler bir önceki mesajından alıntı...

Bu cümlelere göre; resmen fetva veriliyor, dikte ediliyor.

Kimin nasıl inandığı kimseyi ilgilendirmez. Yeter ki kimseye inancını dikte etmesin, dayatmasın, baskı yapmasın...

Uzun uzun yazmaya gerek yok, umarım anlaşılmıştır.

Konu da şirazesinden çıktı zaten. Zerre kadar haz etmediğim konular...
Abi ben dikte etmiyorum:

Kuran' a göre, Kuran kendisine tebliğ edilmemiş kişiler; yani İslam' dan önce yaşayanlar ve Kuran' indikten sonra Kuran' dan bihaber olanlar günahlardan feragat etmişlerdir.

Kuran yok! Ya da Kuran' dan haberi yok! Dolayısıyla da günah nedir, sevap nedir bilmiyor... İslam bunları bilmeyenleri günahtan feragat ettirmiş; ama ''ben müslümanım'' dedikten sonra Kuran' a uymayanı cehennemlik ilan etmiş.
Kuran böyle diyor ben sadece buraya aktarıyorum.

...

Bu arada abi...

Ben çok mu bu konulardan haz duyuyorum?

Asla ve kata!

...

Bu dinci egemenlik başımızda İskender kılıcı gibi Kuran' ı sallandırmaya devam ettikçe herhalde bizde ''hee bunlar haklı'' deyip, köşemize sinmeyeceğiz?!..