Tekil Mesaj gösterimi
Eski 24.02.16, 12:20   #1
Canan
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 5976
Mesajlar: 25,788
Ettiği Teşekkür: 100617
Aldığı Teşekkür: 141417
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Suriyelilere Ücretsiz Üniversite İmkanı!

Suriyelilere ücretsiz üniversite imkanı!


Dünyanın ilk online üniversitesi University of the People, çoğunluğu Türkiye'de yaşayan 500 Suriyeli mülteciye ücretsiz öğrenim hakkı verecek.

Dünyanın ilk online, kar amacı gütmeyen akredite üniversitesi University of the People (UoPeople)’un kurucusu ve yöneticisi Shai Reshef, üniversitenin Suriyeli mültecilere yönelik hazırlanan program ile ilgili açıklama yaptı. Shai Reshef, çoğunluğu Türkiye’de yaşayan 500 Suriyeli mülteciye ücretsiz öğrenim hakkı verileceğini söyledi.


FOTO: DHA

Reshes yaptığı açıklamada şunları kaydetti, ‘Suriye’deki yaşanan son durumdan dolayı, University of the People çoğunluğu Türkiye’den olmak üzere 500 mülteciye ücretsiz öğrenim verecek. Buna göre, İngilizce yeterliliği olan ve lise veya dengi bir okul mezunu olduğunu kanıtlayabilen mülteciler üniversitenin Bilgisayar Bilimleri ve İşletme bölümlerinde Amerikan üniversitesi olarak akredite olmuş University of the People’da öğrenim görecek. Çünkü eğitimin, daha iyi gelecek yaratmak için son derece önemli olduğunun farkındayız. Çünkü, eğer eğitimliyseniz, kendinize, ailenize yardım edebilirsiniz.’
Şu ana kadar 100 başvuruyu kabul ettiklerini ve önümüzdeki ayın sonuna kadar 250 öğrenci daha alacaklarını ifade eden Reshef, aralarında Bill Gates Vakfı’nın da bulunduğu çok sayıda eğitim kurumundan destek ve fon sağladıklarını, talebe göre yeni fonlar da arayabileceklerini kaydetti.

University of the People’ın dünyanın her yerinde öğrenim için fırsat veya maddi imkan bulamayanlara kapılarını açtığını dile getiren Reshed, mültecilerin de üniversitenin servislerine ihtiyaç duyduğunu belirterek şunları söyledi ‘kabul şartı olarak talep ettiğimiz lise diploması konusunda Suriyeli mülteciler için özel bir prosedür uygulayacağız. Çok sayıda mülteci arkalarında her şeyini bırakarak evlerini terk etti. Birçoğunun bu belgeyi sağlayamayacağını tahmin ediyoruz. İngilizce yeterliliği olan mülteciler, hazırladığımız yeterlilik sınavları ile belgeleri olmasa da üniversiteye kabul edecekler. Gereken tek şey internet bağlantısı. İster, bilgisayar, ister tablet, ister laptop, ister mobile telefon olsun, internet bağlantısına sahip herkes üniversitede öğrenim görebilecek. Eğitimin herkes için bir ayrıcalık değil, hak olduğuna inanıyoruz. Şu anda onlara yemek ve barınma yardımı yapılıyor. Ancak gelecek yemek yardımı ile sağlanamaz. Onlara eğitim vererek, kendilerini bakma ve geliştirme fırsatı verebiliriz.

“Şu anda 4 bin gönüllümüz, 180 farklı ülkeden öğrencimiz var. Bunların 30′u Türkiye’den. Öğrencilerimizi 20 kişilik sınıflara yerleştirerek küresel bir köy yaratmayı amaçlıyoruz. Öğretim ücretsiz ancak her kursun sonunda öğrenci sınav için sadece 100 dolar ödüyor. 4 yıllık bir öğrenim yaklaşık 4 bin dolara mal oluyor. Ancak bu tutarı karşılayamayanlar için burs sağlıyoruz. Örneğin Suriyeli mülteciler hiçbir ücret ödemek zorunda kalmayacak. Şu anda bin 300′den fazla başvuru var. Daha çok talep olursa, daha fazla fon alıp daha fazla mülteci öğrenciyi kabul edebiliriz.”

Kurucusu olduğu üniversite hakkında bilgi veren Reshef ‘ Universiy of the People dünyanın ilk online, öğretimi ücretsiz, kar amacı gütmeyen ve akredite olmuş Amerikan üniversitesi. Üniversiye aralarında Bill and Melinda Gates Foundation, Microsoft Cooperation, Google Grants gibi firmaların bağışta bulunuyor.Öğretim konusunda da dünyanın en büyük üniversiteleri arasında bulunan New York Üniversitesi, Oxford Üniversitesi, George Washington Universitesi ve University of Berkeley’den akademisyenler destek ve danışmanlık veriyor. Oxford ve Harward Üniversitelerinden gönüllü hocalarımız öğrencilerimize kaynak veriyor. Ücretsiz ama aynı zamanda kaliteyi koruyan bir üniversiteyiz’ diye konuştu. DHA

Kaynak
__________________


Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
Canan'in Mesajına Teşekkür Etti