Tekil Mesaj gösterimi
Eski 27.02.16, 02:01   #3
Suzim
Müdavim

Suzim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1199
Ettiği Teşekkür: 15582
Aldığı Teşekkür: 21872
Rep Derecesi : Suzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Öğrenci Dediğin Nasıl Olmalıdır?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Standart bir eğitim yöntemi bu. Zaten halihazırda bu yöntem uygulanıyor.

Yani birileri kriterleri koyuyor ve tüm öğrencilerden farklılıklarına bakılmaksızın bu kriterlere uyması bekleniyor.

Bunlar yani yukarıda konulanlar, kitlesel eğitimin hedefleridir. Ezbercidir, hedefcidir ve benciliyetçidir...

Gelişmiş ülkelerde son zamanlarda bireysel eğitime kitlesel eğitimden daha fazla önem veren okullar açıldı. Yine öğrenciler kitle olarak okullarda ama öğrencilerin özelliklerine göre bir eğitim uygulaması deneniyor ve büyük ölçüde de başarılı oluyor.

Çünkü hiperaktif bir çocuk ile sakin bir çocuğu aynı sıraya oturtup, ikisine de aynı tarz eğitim verdiğinizde ya birinden biri başarılı olur, ya da ikisi de başarısız olur. Ama bireysel özelliklere göre eğitim verdiğinizde ikisinin de başarılı olma şansı çok daha yüksektir.

Bugün standart eğitim sistemindeki en büyük hata, benim kendimce iki katagoriye ayırdığım çocukların aynı eğitim sistemine tabi tutulmasıdır.

Birinci kategoride ezberci ve hafızası kuvvetli çocuklar vardır. İkincisinde ise pratisyen çocuklar.

Maalesef bugünkü standart eğitim, sistemi ezberci ve hafızası kuvvetli çocuklara göre planlanmıştır ve pratisyen çocukları büyük ölçüde elemektedir. Halbuki pratisyen çocuklar, ezberci çocuklar gibi kalıpçı ve sorgulamadan kabul edici bir yapıda değildir.
...

Ki bunun sonucunda da ortaya büyük bir toplumsal çarpıklık çıkmaktadır.

Bu çarpıklığın en iyi örneklerinden biri de maalesef ülkemizdir.

Yorumun için teşekkürler @Aristo
Belirtmeden edemiyeceğim yorumların çok güzel .