Tekil Mesaj gösterimi
Eski 28.02.16, 02:22   #5
Ahmet Arif Hoca
Uzman Üye

Ahmet Arif Hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 12
Ettiği Teşekkür: 4722
Aldığı Teşekkür: 5966
Rep Derecesi : Ahmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği var
Ruh Halim: Depresyonda
Standart Cevap: Öğrenci Dediğin Nasıl Olmalıdır?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Yani birileri kriterleri koyuyor ve tüm öğrencilerden farklılıklarına bakılmaksızın bu kriterlere uyması bekleniyor.

Maalesef bugünkü standart eğitim, sistemi ezberci ve hafızası kuvvetli çocuklara göre planlanmıştır ve pratisyen çocukları büyük ölçüde elemektedir. Halbuki pratisyen çocuklar, ezberci çocuklar gibi kalıpçı ve sorgulamadan kabul edici bir yapıda değildir.
...

Ki bunun sonucunda da ortaya büyük bir toplumsal çarpıklık çıkmaktadır.

Bu çarpıklığın en iyi örneklerinden biri de maalesef ülkemizdir.
Son yıllarda ülkemizde ezberci eğitim yerine proje tabanlı ve öğrenciyi merkeze koyan sistemlere geçiş için yoğun gayretler ve akademik çalışmalar olmakla birlikte bunu okullarda uygulayabilecek donanımda öğretmenler yoktur maalesef.
Ezberci sistem öğretmenler için de kolaylık olduğundan ev ödevleriyle günü kurtarma ve kendi çocuklarının üniversite masrafını nasıl çıkaracaklarını düşünmektedir bir çoğu.
Öğretmen yetiştirme sistemi ve özlük ve mali hakların düzeltilmesi eğitimin önündeki engellerden en önemlidir.
Pisa testlerinde bizim çocukların neden en sonlarda olduğu ve ÖSYM sınavlarında Matematik net ortalamasının bir bile olmadığını herkes bilmektedir.
Eğitim sistemimiz bilerek içi boş hale getirilmektedir.
Bunun en büyük suçlusu da sizin daha iyi bildiğiniz vahşi kapitalizmdir.
Ne zaman tam bağımsız olursak eğitimimiz bağumsız olur.
Daha ne diim bilemiyom üstad.