Tekil Mesaj gösterimi
Eski 28.02.16, 22:50   #97
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 982
Ettiği Teşekkür: 45973
Aldığı Teşekkür: 39539
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: 27 Şubat 1947' de Ankara' da doğdu Deniz ve hala yaşıyor.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi MoStAr Mesajı göster
Yaşasaydı Apo gibi Türkiye'nin başına bela olurdu iyide asılmış.
Yazdıklarını bilgisizliğine, sağ ve sığ zihniyetine ve bunlardan kaynaklı önyargılarına bağlıyorum.

Daha önce de bazı sağ zihniyetli üyelerin Apo ile Deniz' i bir arada anma gafleti nedeniyle bazı şeyleri belirtme gereği duydum:

Apo, çok kereler Deniz Gezmiş ile görüşmek istemiş ve en sonunda Deniz Gezmiş, Apo ile kısa bir görüşme yapmış. Tabi bu zamanlarda Apo, PKK lideri falan değil. Sıradan bir ''sol'' (dikkat! Apo için ''sol'' her zaman tırnak içinde kullanılmalıdır.) görüşlü öğrenci...

Deniz, Apo ile kısa bir görüşme yaptıktan sonra arkadaşlarına ''bunu bizden uzak tutun, bundan devrimci falan olmaz'' gibi şeyler söyler ve bir daha da aralarında görüşme falan olmaz.

Deniz emperyalizm ile uzlaşıp, BAĞIMSIZ TÜRKİYE davasını hiç bir zaman satmamış ve ölümü pahasına bu davadan asla geri adım atmamıştır.

Apo ise BOP denen emperyalist/siyonist projenin küçük eşbaşkanlarından biridir.

...

Topik benim bu foruma üye olmadığım zamanlarda Real tarafından başlatılmış...

Ve topikteki eski yazılardan birinde Deniz Gezmiş takıntılı bir üye ( @Tanıdık ) ''acaba yaşasa başörtülü bacılarımızın hakkını savunur muydu?'' diye sormuş...

Soruya bakın!

Gerçekten şaşırmamak mümkün değil...

''Deniz Gezmiş yaşasa başörtülülerin hakkını savunur muymuş?''

Ve bu soruyu soran üye AKP' li değil... Eski ülkücülerden!

...

Maalesef bir çok solcu, ''başörtüsü özgürlüğü'' mücadelesinde türbanlılardan çok daha aktifti...

Bunlardan biri de solcu (!) Ece Temelkuran.

Nerdeyse o solcu (!) haliyle türban bayraktarlığı yaptı yıllarca...

Sonra pişman oldu ve şöyle nedamet getirdi:

''Biz onların başörtüsü hakkı için, onlardan daha fazla mücadele ettik... Ama onlar en zor zamanlarımızda hiç bizim yanımızda olmadılar!''

...

Ben de @Tanıdık ' a cevap vereyim:

Deniz Gezmiş asla başörtüsü safsatasınıa destek vermezdi. Çünkü o başörtüsünün bir özgürlük değil, tam tersine esaret olduğunu bilecek bir kapasitedeydi.

...