Tekil Mesaj gösterimi
Eski 28.02.16, 23:34   #7
alkanaga
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 108
Mesajlar: 1,850
Ettiği Teşekkür: 4447
Aldığı Teşekkür: 6634
Rep Derecesi : alkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: İslam Öncesi Arap Yarımadası

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Konuya tam vakıf olamadım. Daha doğrusu konunun amacını tam idrak edemedim.

Ancak İslam' ın 5 temel farzından 4 tanesi zaten putperestlik de dahil diğer dinlerin temel ritüellerindendir. Beşincisi ise şehadet getirmektir ki, (Allah ve Peygamber' e inanmak) bu da yeni bir dinin peygamberini (!) kutsamak amaçlıdır. O olmazsa olmaz yani!... Yoksa İslam' ın önceki dinlerden farkı olmazdı... Yani Muhammed' in peygamber olması yenidir sadece... Gerisinin hepsi İslam öncesi dinlerden ç/alınmadır

Kabe, İslam öncesinde putperestlerin ibadet alanıydı. İslam ile birlikte müslümanların ibadet alanı oldu ve 5 temel farzdan biri sayıldı.

Peygamber Muhammed' de zaten o islam öncesi cahiliye devrinde kendisinden 15 yaş büyük, hintliden dul ve çocuklu kalan dev iş kadını Hz. Hatice tarafından ticaret kervanlarında deve güdücü olarak işe alınmadan önce putperestlerin Kabe' sinde, Kabe' nin bakım işleri ile hayatını kazanıyordu. Daha sonra Hatice, Muhammed' i deve güdücü olarak işe aldı ve ardından da Muhammed' in ailesine başlık parası vererek Muhammed ile evlendi... Dikkat! Cahiliye devrindeyiz ve daha İslam gelmemiş!!!

Yani peygamber zaten İslam öncesinde herhangi bir vasıf sahibi değildi. Ama putperestlerin Kabe' sinde kapıcılık yaptığı da düşünülürse, putpereset olması kimsenin garibine gitmez.

Her neyse...

Muhammed, bir şekilde peygamber oldu...

Bir gün eski dindaşı putperestleri İslam' a davet etmek için putları kullanmaya kalkıştı...

...

Burda kendim yorum yapmayacağım:

Bilimsel kaynaklar Muhammed' in putperestler ile sohbetinde putperestlerin üç büyük putunu kutsadığı belirtilmektedir. Ve bunlar Paygamber' ce ayet yapılmıştır. Putperestler bu duruma çok sevinmişler ama Peygamber' in müslüman ümmeti bu olanları duyunca kendisine ''hooopp be Muhammed; noluyoruz?'' diye sorgulamışlardır...

...

Bu sorgulamadan sonra putperest putlarını kutsayan ayetlerin Peygamber' e şeytan tarafından iletildiği ve şeytanın Peygamber i kandırdığı gerekçesiyle bu ayetler Kuran' dan çıkarılmıştır.

Kuran' dan çıkarılan bu ayetler, bugün ''şeytan ayetleri'' olarak anılıyor...

...

Bu ayetler Kuran' da vardı.

Sonra çıkarıldı.

...

Ve Kuran' da en esas hükümlerden biri Kuran' ın bizzat Allah' ın kefaleti ve koruması altında olduğudur.

O zaman şeytan nasıl Allah' ın koruması ve kefaletine rağmen Kuran' a 3 ayet sokmuş ve sonradan bu ayetler çıkarılmıştır?

Ve hani Kuran hiç değişmemişti?

...

Neyse...

Söyleyecek çok şey var ama bazen susmak en iyisi...
...
Salman Rüsti hakkında İran ölüm Fetvası çıkarmıştı bu konuda. Konu derin ama konuşulası değil...
__________________
Sevmekten asla vazgeçmeyin. Sevgisiz bir hayat amaçsız, anlamsız olur. Alkanaga
alkanaga Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.