Tekil Mesaj gösterimi
Eski 29.02.16, 16:40   #7
Kartal
Müdavim

Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1414
Ettiği Teşekkür: 17570
Aldığı Teşekkür: 24297
Rep Derecesi : Kartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Resmi küçültme ve istenilmeyen yerleri kırpma metodu

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Farbak Mesajı göster
Bende gif, hareketli resimleri bozmadan üzerinde oynayabileceğim bir program arıyorum.

Bilenler yazarsa program adını ve özetle kulanımını, çok müteşekkir olurum.
Burada linki verilen program işini görür.

Hareketli resimler nasıl boyutlandırılır, Hareketli GiF resimleri boyutlandırma nasıl yapılır? Animated Gif Resizer adlı ücretsiz program ile elinizdeki haraketli GIF resimlerinizi tekrardan boyutlandırma imkanına sahipsiniz. Eğer bu tip bir program kullanmak istemiyorsanız resminiz hareketli olduğundan tüm resimleri parçalayıp tek tek boyutlandırıp tekrardan haraketli bir GIF resmi oluşturmanız gerekiyor. Oysa Animated Gif Resizer adlı yazılım ile sadece birkaç tıklama ile elinizdeki hareketli resmi istediğiniz gibi boyutlandırabilirsiniz.

Animated Gif Resizer Nasıl Kullanılır

Hareketli Gif Resimlerin boyutlarını büyütmek veya küçültmek için kullanabileceğiniz kullanışlı ve yüklemeden doğrudan çalıştırabileceğiniz bir program.
Programı aşağıdaki linki kullanarak indiriyorsunuz ve doğrudan çalıştırıyorsunuz. Karşınıza çıkan ekrandan Source GIF Image File kısmında altta bulunan butona tıklayarak boyutunu değiştirmek istediğiniz GIF resmine tıklıyorsunuz. otomatik olarak resmin boyutu Frames bilgileri karşınıza çıkacaktır. Daha sonra alt kısımda New GIF Image File kısımdan yeni GIF resminin kayıt yerini seçiyorsunuz ve buradan istediğiniz yeni boyutları giriyorsunuz ve Resize butonuna tıklıyorsunuz.

Ayrıca bildiğim kadarıyla imageshack resim yükleme siteside bu işi yapıyor diye biliyorum ama hiç denemedim ve ne kadar başarılı bilmiyorum.

Burada da bir program var, hepsi işinin görür.

Buradaki site ise program kurmadan boyutlandırdığını iddia ediyor. (Ben denemedim)

Kartal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.