Tekil Mesaj gösterimi
Eski 04.03.16, 01:41   #163
Rosebud
Uzman Üye

Rosebud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 435
Ettiği Teşekkür: 8501
Aldığı Teşekkür: 10088
Rep Derecesi : Rosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Her Katılımcı Arkadaşın Okumasını Rica Ediyorum...

Ortaokula yeni başladığım günlerde o zamanların meşhur saatli maarif takviminin yapraklarını koparır, masaya koyar ve tıpkı bir spiker edasıyla arkasındaki yemek tarifinden fıkraya, kısa tarihi bilgilerden atasözlerine kadar ne varsa okumaya çalışırdım.

Lisede edebiyat bölümündeydim, edebiyat öğretmenimiz sevgili İlhan ŞEŞEN'in rahmetli kız kardeşi Nurhan BEKTÖRE idi, 2001 yılında elim bir trafik kazasında yine felsefe-mantık psikoloji dersi öğretmenimiz olan eşi Gürhan BEKTÖRE ile birlikte kaybetik, ışıklar içinde uyusunlar buradan onları sevgi ve saygıyla anıyorum...

Genel olarak derslerim çok iyi sayılmazdı, tembeldim açıkçası ama özellikle edebiyat dersi kapsamındaki kompozisyon sınavlarında 10 üzerinden 8'den aşağı not almazdım, bunları övünmek için anlatmıyorum, diyeceğim o ki Türkçe'yi doğru kullanmaya olan ilgimin yanında Nurhan BEKTÖRE' nin o güzel öğretmenliğinin bana kattıkları çok fazladır.

Her nerede ve ne konuda yazarsam yazayım özellikle uzunca metinler söz konusu olduğunda, yazacaklarımı önce giriş-gelişme ve sonuç şeklinde bir taslak haline getirir, düzeltilecek ve/veya eklenecek, çıkarılacak ne varsa gereğini yaptıktan sonra tekrar en başa dönerek bu kez sadece kelime kelime imlâ eksiklerimi tamamlarım, hatta gerekiyorsa daima yanımda bulundurduğum imlâ klavuzundan yardım alır, en son olarak tekrar bir göz gezdirdikten sonra yayına veririm...

Elbette insan kusursuz değil onca özene rağmen yayınladıktan sonra dahi hatalar bulup düzelttiğim oluyor, sözün özü; gösterdiğim bütün özene rağmen yazılarımda bir eksik bir hatam varsa beni uyarmak açısından yönetimin rahat olmasını isterim.

Yağmur komünisttir; çünkü herkese eşit yağar,
Rüzgar ise kapitalisttir, zayıf olanı yıkar.
Ernesto Che Guevara
Rosebud isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.