Tekil Mesaj gösterimi
Eski 04.03.16, 02:56   #5
Otilia
Sic ad nauseam. .

Otilia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 15
Ettiği Teşekkür: 92
Aldığı Teşekkür: 1699
Rep Derecesi : Otilia isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.
Ruh Halim: Cok Yorgun
Standart Cevap: Ülkemiz Nasıl Bu Hale Geldi?

Aslında laiklik ilkesi ilk hayata geçirilmeye çalışıldığında çıkan isyanları hatırlarsınız muhtemelen. "Din elden gidiyor" diye insanlar galeyana getirilmişti. Aslında Tayyip tarihi tekerrür ettirdi. Bunu doğrudan dile getirmeden , sadece icraata geçerek yaptı. Örneğin önce Gülen cemaatine bel verdi birlikteydiler. Sonra it dalaşına girildikten sonra adı "paralel " oldu. Ama yok namaz kılarken çekilmiş resim , cuma namazına gitmeler yani hep bir gösteriş. Dinine düşkün cahil insanların gönlünü kazandı adeta biat ettiler. Gerçekten ben 4 partinin de mitingine katılmış biriyim.
Bunu yanımda bir arkadaşla yaptım. Açıkçası pek bilgili biri değildi. Adıyaman merkezde Chp mitingine götürdüm. İlçelerden Besni' ye gidip orada onu bbp mitingine götürdüm.
Kahta 'ya gittik hdp mitingine götürdüm. Sonra akp mitingine götürdükten sonra da
"Sence hangisi iyiydi " dediğimde "Bence Akp ve Bbp mitingleri iyiydi. Ama bbp ırkçı ben Kürtüm , terörist de değilim. Verirsem oyumu Akp ye verirdim. Mitinglerinde ne güzel kadınla erkek birarada değildi kızım , düşünsene ya chp mitinginde tacize uğrasaydık " dedi.
Evet temelde o tecrit edilmeyi kendinin korunulması olarak görmüşken ben " Haremlik , selamlık sistemi mi bu " diye tepki göstermiştim.
Yani cahil insanlar biat etmeye ve tecrit edilmeye hatta koyun gibi güdülmeye açlar.
Açlardı ve gelip doyurulmayı beklediler.
Şimdi Anayasa Mahkemesini tanımayan bir Cumhurbaşkanı modelimiz var , mutlular mı?
evet hala körler ve biat etmeye devam ediyorlar..
Ve hiçbirine çarpmadan geçtim aralarından..."
Otilia isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Otilia'in Mesajına Teşekkür Etti.