Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.03.16, 02:06   #28
dil-edebiyat
Üye

dil-edebiyat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2014
Konular: 11
Mesajlar: 79
Ettiği Teşekkür: 82
Aldığı Teşekkür: 197
Rep Derecesi : dil-edebiyat Karimasını arttırmak için doğru yerdedil-edebiyat Karimasını arttırmak için doğru yerdedil-edebiyat Karimasını arttırmak için doğru yerdedil-edebiyat Karimasını arttırmak için doğru yerdedil-edebiyat Karimasını arttırmak için doğru yerdedil-edebiyat Karimasını arttırmak için doğru yerdedil-edebiyat Karimasını arttırmak için doğru yerdedil-edebiyat Karimasını arttırmak için doğru yerdedil-edebiyat Karimasını arttırmak için doğru yerdedil-edebiyat Karimasını arttırmak için doğru yerdedil-edebiyat Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Cok Yorgun
Standart Cevap: MHP Kime Çalışıyor? | Tokmak

İlk kanı onlar döktü: 4 Ocak 1968’de Ankara Site Yurdu Kantininde iftarını açtıktan hemen sonra Ruhi Kılıçkıran'ı şehid ettiler.

Sonra da iftira kampanyaları başlattılar. Mustafa Kuseyri öldü. "Faşistler öldürdü" dediler. Kanlı bir kavga başladı.

Gerçek nice yıllar sonra ortaya çıktı. Kuseyri, silahıyla Rus ruleti oynarlarken ölmüştü. Hasan Cemal yıllar sonra yazdı ama binlerce insan öldükten sonra:

Berktay'ın açıklamaları Hasan Cemal'in Kimse Kızmasın Kendim Yazdım kitabındaki bir itirafı akla getirdi. "Mustafa Kuseyri'nin ölümünü hatırlıyor musun?" başlıklı yazıda, 1970'de 'faşistler' tarafından öldürüldüğü söylenen olayda, Hasan Cemal, Devrim dergisi bürosunda Doğan Avcıoğlu'nun kendisine "Bak Hasan, Kuseyri'yi faşistler öldürmedi. Bir arkadaşı kazayla vurmuş" dediğini aktarıyordu. Cemal şöyle devam ediyordu: "Bir dolmuşa atlayıp Cebeci'ye, Siyasal Bilgiler'in yanındaki Basın-Yayın'a gittim. Dışarıda öğrenciler, 'Kahrolsun faşistler' diye slogan atıyordu.

Olay akşam vakti olmuştu. Kuseyri, tabancayla Rus ruleti oynarken yakın arkadaşı Nejat Arun tarafından kaza sonucu vurulmuştu. Nejat'ın kaçarken bıraktığı kanlı el izlerini silenler arasında, o zamanlar Doğu Perinçek'in "Beyaz Aydınlıkçı ya da Proleter Devrimci Aydınlık (PDA) saflarında yer alan Cengiz Çandar da vardı ve olay örtbas edildi. Hemen ertesi gün Ankara'da Anayasa'ya Saygı Yürüyüşü düzenlendi. Faşizmi telin için! Cebeci'de, Siyasal Bilgiler ve Hukuk fakültelerinin önünden başlayacak yürüyüşe birçok öğretim üyesi katılacaktı. O yıllarda birçok devrimci genç, Faşistler tarafından öldürülmüş, birçok faili meçhul cinayet işlenmişti. 1968’den 1971 yılı başına kadar kurbanlarının çoğu devrimci gençler olan siyasî cinayetlerin sayısı 23'tü. Kuseyri olayının iç yüzünü o tarihte bilenlerden biri de Doğu Perinçek'ti. Hiç unutmam, o gün Hukuk Fakültesinin önünde yürüyüş başlarken kulağıma eğilip ‘Yaptığınız olacak iş mi?’ demişti bana." ‘Kuseyri’yi faşistler öldürmedi.’

17 Mart 1978 tarihinde Ömer Bayraklar, Salih Uluğ, Bahri Bilgin, Cevat Koca, Sinan Koca isimli 5 ülkücü işçinin aynı anda, Dev-Yol militanları tarafından katledildiğini biliyor musunuz? Ümraniye de oturan bu ülkücülerin hepsinin de Giresunlu olduklarını, Sinan ile Cevat’ın kardeş olduğunu... Sinan Koca’nın henüz 10 günlük bebeği olduğunu Biliyor Muydunuz? Bunlar ABD ye değil ekmek parasına çalışan emekçilerdi.

18 Eylül 1979 tarihinde, Adana’da 6 ülkücü öğretmenin, arkalarından ateş açılmak suretiyle şehid edildiğini biliyor muydunuz? Ahmet Güleç, Davut Korkmaz, Müslüm Teke, Yılmaz Kızılay, Mustafa Karaca ve Özcan Doruk isimli öğretmenleri katleden komünist militanlardan çoğunun yakalanmadığını Biliyor Muydunuz?

8 Haziran 1970 tarihinde İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Bahçesi’nde şehit edilen Yusuf İmamoğlu’nun yapılan otopsi sonucu 36 saattir yemek yemediğini. Şehit edilmeden önce okulun arka bahçesinde bulunan ağaçların altında son namazını kılan İmamoğlu’nun, cebinden sadece 35 kuruş çıktığını Biliyor Muydunuz?

5 Eylül 1979 yılında şehit olan Adem Pekmezci isimli ülküdaşımızın henüz 15 yaşında olduğunu biliyor muydunuz?

İstanbul Üniversitesinde okuyan, kavgalardan uzak duran Hasan Levent Pamukçu'nun Bakırköy'deki evine gazete dağıtımcısı gibi gidip kapıyı açtığında kurşunlayanları biliyor musunuz?

Örnekler tam 5165 kişi.

BUNLARI KATLEDEN SİZİNKİLER SİZİ OKURKEN GÜLMEKTEN KATILIYORLARDIR.
__________________
Harâmsız mal azaldı, harâmzâde çoğaldı
Bu çağda helâl yemek büyük cesâret ister
İnsanı sıfatıyla anmak geride kaldı
Domuza domuz demek büyük cesâret ister...

Abdurrahim Karakoç
dil-edebiyat isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
dil-edebiyat'in Mesajına Teşekkür Etti