Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.03.16, 15:00   #11
Rosebud
Uzman Üye

Rosebud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 435
Ettiği Teşekkür: 8501
Aldığı Teşekkür: 10088
Rep Derecesi : Rosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Müjdat Gezen'den Zaman'a Destek Çağrısı

Hiç birini unutmadık Aristo, sadece hukuk devletini yeniden tesis etmek zorundayız, bu diyalektiğin böylece sürüp gitmemesi için.

Suçun şahsiliği diye bir ilke vardır ve suçu işleyen işlediği suçtan yargılanır, Zaman gazetesinin geçmişteki çizgisini biliyoruz, bugün beğenir ya da beğenmeyiz ama kendilerine göre bir muhalefet sürdürüyorlar, bizim sözünü ettiğimiz suçlardan değil aslında muhalefet ettikleri için kapatılıyorlar, bu, suçun şahsiliği ilkesine aykırı, bir hak ihlâli söz konusu, tıpkı İMC TV de olduğu gibi bir gizli tanığın ifadesiyle kapatılıyor.

Bu çok tehlikeli bir gidişat yarın öbür gün bu piyango kime çıkacak bilmiyoruz, Halk tv veya Ulusal kanal gibi kanallar kapatıldığında birilerinin bize ne dememesi için bu zincirin kırılması gerekiyor, kaldı ki böylesi bir tehlike varken bugün cepheyi genişletmeyeceğiz de ne zaman genişleteceğiz!.. Şimdi televizyonda izliyorum bir referanduma gidildiğinde başkanlık sistemi konusu bıçak sırtı, bu adamın başkan olduğunda yapabileceklerini düşünmek bile istemiyorum.

Geçmişte olan oldu onun için artık yapacak birşey yok ama önümüze bakabiliriz, yesinler birbirlerini demek bir çözüm değil, büyük bir kaosa doğru gidiyoruz ve kazandığımız her insan, her düşünce sistemi cephenin genişlemesi demektir.

Ben demokrasi ya da iyimserlik adına değil hukuk adına konuşuyorum, hukukun tamamen ortadan kalkmasını istemiyorsak ki bunun ne demek olduğu çok açıktır, beğenmesek de aynı zulme uğrayanlarla aynı cephede olmalıyız, sağduyu bunu gerektiriyor.

Yağmur komünisttir; çünkü herkese eşit yağar,
Rüzgar ise kapitalisttir, zayıf olanı yıkar.
Ernesto Che Guevara
Rosebud isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.