Tekil Mesaj gösterimi
Eski 07.03.16, 02:32   #36
ChopperTT
Tam Üye

ChopperTT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 18
Ettiği Teşekkür: 1752
Aldığı Teşekkür: 2381
Rep Derecesi : ChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevher
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Müjdat Gezen'den Zaman'a Destek Çağrısı

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
HDP ye Kasım seçimlerinde oy verenlerin arasında akp li de vardı, chp li de... Toplumdan soyutlanmış biri değilim. Konuşkanımdır da, herkes ile, herkesim ile rahatlıkla konuşabilirim. Sürekli alışveriş yaptığım; sadece alkol satan büyük bir işyerinin sahibi yıllarca CHP ye oy vermiş. Ne zaman yanına gitsem, illaki siyaset açılır. 2 dönem akp ye oy verdiğini söyledi, bir sürü de gerekçe saydı. En son konuştuğumuzda, son seçimlerde oyunu HDP ye verdiğini söyledi. neden diye sorunca, "akp nin yolsuzluklarından hesap sorulsun diye verdim" dediydi.

PKK dedin, sınıfta kaldın Chopper, o nedenle senin bu akıl almaz kıyasına yanıt verilecek gibi değil.

Anlayabilmen için; Habur'da kurulan mahkemeleri vs. düşün derim.
* * *
Benim takip ettiğim her konuda, konu kızışmadığı sürece, o mesajı okudum manasında teşekkür ederim. Sen de öyle yap

* * *

En içten samimiyetimle belirtiyorum.

İki seçenek sunulsa;
a
: akp
b:....... düşünmeden, tereddüt etmeden "b" şıkkını seçerim.

Anladın mı? Chopper abim..

Valla kim neden nereye oy veriyor beni ilgilendirmiyor abi. Ama savunulan fikirler söz konusu olunca ilgimide çekmiyor değil.

Kefenin her iki tarafına da iki konuyu koyduğumda açık söylemek gerekirse bir taraf çok daha ağır basıyor. O da her ne kadar AKP ve cemaat aynı kefede olsalarda, HDP ve PKK kefesi bir kaç kat daha ağır.

Demek istediğim, yolsuzluklar, adil olmayan yargı mekanizması, din dayatması, eşitsizlik bunların hepsini görüyorum, biliyorum. Ancak bildiğiniz gibi Türklerin vatan dediği yer, törenin uygulanabildiği topraklardır. Bir gün herkes cezasını çekecek. Ama tutupta bir bankayı soyan adamı ilk, bir bankadakileri öldüren adamı yıllar sonra yargılamak benim aklıma yatmıyor.

Ha dersin ki şimdi " akp hiç mi masum öldürmedi ? Yada maşası olmadı bu ölümlerin ? "

Onları da biliyorum. Öldürülen çocukların annelerine söylenen sözleri de biliyorum.

Ama benim kıyasımda terör, politikadan daha kötü birşey.

Martin L. King Jr.
ChopperTT isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz ChopperTT'in Mesajına Teşekkür Etti.