Tekil Mesaj gösterimi
Eski 07.03.16, 23:26   #39
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 982
Ettiği Teşekkür: 45973
Aldığı Teşekkür: 39537
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Müjdat Gezen'den Zaman'a Destek Çağrısı

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
Hah, şimdi hatırladım işte...
Cemaat-A.K.P kavgası çıktığının haftasına aynen bu sözleri söylemiş ve eklemiştim : Bu suni bir kavga, bu kavga bahane edilerek cumhuriyetin bütün kurumları tasfiye edilecek, cemaatci veya değil herkese cemaatçi yaftası yapıştırılarak bir kıyım yapılacak, son kalan kaleler de teker teker fethedilecek...
Öyle de oldu...
Bana bir saçmalıyorsun demedikleri kalmıştı, demek başka saçmalayanlar da varmış...

Bu AKP ve Cemaat arasındaki kavga suni bir kavga değil. İki kesim de elbette Cumhuriyet kalelerini yıkmaya odaklanmış Amerikan uşakları;ancak aralarında müthiş bir egemenlik kavgası olduğu açık.

Ancak dinin doğasında dincilerin iç çelişkileri de var. Bu çelişki göstermelik ya da suni değil, tamamen hangi dincinin toplumda egemen olacağına ilişkin bir çelişkidir.

Mesela dinin 4 halifesinden 3 tanesini Peygamber' in ümmeti öldürdü. Hatta bu üçünden ikisini de namaz kılarken öldürdüler...

Yetmedi...

Yine Peygamber' in ümmeti arasından bazıları egemenlik hırsıyla Peygamber torunlarını da katlettiler...

...

Bunların nedeni dinin insanlara kendini bir inanç sistemi olarak tanıtması ama aslında tam bir egemenlik sistemi olmasıdır.

...

Cemaat ile AKP kavgası da böyle bir kavga.