Tekil Mesaj gösterimi
Eski 08.03.16, 03:30   #42
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 982
Ettiği Teşekkür: 45973
Aldığı Teşekkür: 39539
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Müjdat Gezen'den Zaman'a Destek Çağrısı

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
Sizinle ayrıldığımız nokta burası zaten, ben bunların aralarında hiçbir zaman kavga olmadığını söylüyorum, kavga piramidin alt sırasında, tepe noktasında böyle bir kavga yok, nedeni ise çok basit, her ikisinin de iplerinin A.B.D'nin elinde olması, alt sıradaki kavga ise işin tuzu, biberi.

Bu bir danışıklı dövüş ve bir bayrak yarışı, sadece bayrak devredildi, tıpkı bir uzay mekiğinin yakıt kapsülünü yolda üzerinden atması gibi.

Fethullah'la olan göstermelik atışmalara, koparılan fırtınaya bakmayın, hepsi bir oyunun parçası.

A.B.D, bir aktörü sahneden alırken aynı zamanda A.K.P'nin bütün günahlarını da cemaate yüklemiş oldu, tabii başka pratik faydaları da var ama en bariz olanı bu, kısacası bir aklanma operasyonu...

Bu kavganın A.K.P'yi ne kadar büyüttüğünü ve nasıl bir hayat öpücüğü verdiğini gözden kaçırmayalım.

Halâ da büyütmeye devam ediyor... Tabi bunun bir de atlantik ötesi izdüşümü var, o da şu; ''Eyyyyy Amerika'' meselesi...

Elbette bu da bir aldatmaca... Aldatmaca şuradan anlaşılıyor ki; Tayyip Erdoğan daha yeni bir Afrika seyahatine çıktı, o halde soralım kendimize Tayyip Erdoğan'ın bu Afrika sevdası nereden kaynaklanıyor diye...

Çok değil biraz geçmişe gidelim ne demişti Erdoğan! ''Biz geniş ortadoğu ve KUZEY AFRİKA projesinin eş başkanlarından birisiyiz ve bu görevi yapıyoruz''
Bugün Afrika'ya halâ bir seyahat yapabiliyorsa görevi sona ermemiş demektir, görevi sona ermediyse A.B.D ile aralarında bir sorun da yok demektir.

Üçüncü bir kavga hikâyesi de Tayyip Erdoğan ve eski AKP'lilerin kavgası, kısacası 3 kavga, 3 yalan var ortada.

Ve ne hikmetse bütün bu kavgalar AKP'ye yarıyor, enteresan olan da bu.
İşin üzücü yanı Halk TV'de dahil olmak üzere bütün ulusalcı kanaat önderleri ve ulusalcı medya, bu kavgalara inanmış ve ondan medet umar haldeler, adeta bugünlere nasıl geldiğimiz konusunda bir hafıza kaybı yaşıyoruz.

Bu kavgaların bizlere verdiği en büyük zararlardan birisi işte bu ataletsizlik, oturmuş; ha yıkıldılar, ha yıkılacaklar diye beklerken atı alan üsküdarı geçiyor.
Hem tamamen katılıyorum; hem de birazcığına katılmıyorum gibi...

Büyük bir ihtimalle ayrıntıda ayrılıyoruz ama meselenin özünde aynı yerdeyiz.

Bu salaklar bir birlerine karşı nasıl kullanıldıklarının bile farkında değiller.

Mesela ABD, uşaklarını kullanırken uşaklarının iktidar olmasına özel bir özen gösterir.

Cemaat' in iktidar olma durumu olmadığından dolayı çok daha serbest davranma durumu söz konusudur.

AKP ise seçim ve oy derdi olduğundan dolayı daha hassas ve kırılabilir özelliklere sahiptir.

Bence; ki emin olarak söylüyorum, ABD bu Cemaati AKP iktidarını güçlendirmek ve muhalefeti perişan etmek üzere tepe tepe kullandı. Akılsız cemaat, arkasındaki ABD desteğinin baki kalacağını ve bu memleketin tepesine konacağını sandı...

Ama ABD, bu cemaatin kitle desteği olmadığını biliyordu...

Bunları Türkiye' deki ABD muhalefetini ezmek ve AKP' nin yolunu açmak için kullandı ve işi bitince de çöpe attı.

Sanırım hemfikirizdir?