Tekil Mesaj gösterimi
Eski 10.03.16, 19:26   #31
Basakca
Yönetici

Basakca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2209
Ettiği Teşekkür: 85359
Aldığı Teşekkür: 82599
Rep Derecesi : Basakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: "Atlayacaksan Atla" Dediler, İntihar Etti.

Konuyu ve yorumların hepsini okudum. Bu demek değildir ki her yazılan cümle benim düşüncelerimi yansıtıyor. Sadece Okuduğumu da belirtmek için teşekkür butonuna bastım.

Yorum yaparkende usluplarımıza dikkat edelim lütfen.

Gelelim konuya.

Doğma büyüme İstanbul'dayım ve her sabah akşam olmak üzere Boğzaiçi köprüsü'nün trafiğini çekiyorum. Karşılaşmış olduğumuz ilk intihar vakası bu değil. Önceleri de oldu. Ama vakanın vuku bulduğun yerden geçerken kimse başını camdan dışarı çıkarıpta "atla lan" demedi. Belki içinden demiş olabilirler. Bu tür olaylarda insan olarak üzüntü duyuyorum. Bir takım gürühün eli yağda balda iken ağır ekonomik şartlar altında yuvasını geçindirmeye çalışan anneler babalar duruyor.
Sonuçta İstanbul gibi metropol bir şehirde yaşıyoruz. Her sokağa adım atmak da para ile. Trafikte insanların birbirlerine saygısızlığı kuralları çiğnemeleri haklarına riyaet etmedikleri gibi tereyağ gibi su yüzüne çıkmaları vs vs. bu tür şeyleri her gün sabah akşam 1-1,5 saat karşılaşıyorum.
Adam seyir halinde iken birden araçını durdurup korkuluklara çıkıyor. Köprüde bulunan polis ekibi olay mahalline varıyor. Polis arkadaş dil doküyor vazgeçirmeye çalışıyor. "Çok borcum var abi" diyor. Polis de benimd e borcum var. Sorun çozülecekse bende geleyim yanına gibilerinden bir şey diyor. Tam ikna olmuş iken bu kişilerin olaya müdahil olması ve hayatın boğazın derin sularında son bulması gerçekten çok korkunç.
Belli ki adam bir çıkmazda artık ne yapacağını bilemez durumda. Sırf köprüye de o saatte intihar yapacağım diye de girdiğini sanmıyorum. Çünkü o gün RTEnin programın da köprüden geçme yoktu.

En küçük bir şeye bile artık tahammül kalmamış. İnsanımız da tahammülsüzlük had safhada. Empati duygusu da yerlerde sürünüyor. Bakın Sami arkadaşımızı ne güzel demiş "İnsanlık ile ilgisi var"

Evet her şey insanlıkla alakalı. Önce empati yapmasını bilmemiz gerekiyor.

Ne oldu şimdi? "Atla" dediler atladı. O diyenler şimdi geceleri rahat uyuyabilecekler mi?

Basakca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.