Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.03.16, 00:58   #19
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 987
Ettiği Teşekkür: 46022
Aldığı Teşekkür: 39593
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Yellenmek Nedir? Bilimsel Açıklaması

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Canan Mesajı göster

Mesela, ''Alman usulü'' derler bizde. Ve, hesabı karı koca ayrı öder denilir. Alakası yok.

Yalnız, arkadaş arkadaşa gidilen yerlerde, herkes yediğini içtiğini kendisi öder. Kimse kimseye yük olmayı istemezler.

Bu da iyi bence.
Ben bir kaç defa Almanya' da bulundum. Tanıdığım almanlar da var. Ama öyle erkek hesabı ayrı, karısı ayrı ödermiş diye bir şey yok. Zaten memlekette de ne bilim bir tiyatroya, bir eğlenceye ya da bir yemeğe gidildiğinde her çift kendi hesabını kendi ödüyor.

Ama bizde bazı uyanıklar var... Hesaptan kaçmak ister ama elini ağır ağır ve göstere göstere cüzdanına götürür... Tek derdi aslında hesabı sana ödetmektir... Bakler ki sen ''yahu dur ben ödeyim'' diyesin. Almanlarda bu sahtelik yok en azından.