Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.03.16, 01:33   #1
Rosebud
Müdavim

Rosebud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 566
Mesajlar: 3,891
Ettiği Teşekkür: 11817
Aldığı Teşekkür: 13660
Rep Derecesi : Rosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Eglenceli
Standart Yalçın Küçük, Doğu Perinçek Düellosunda 'Hendek' Kavgası

Son dönemde birbiriyle sert tartışma yaşayan Doğu Perinçek ile Yalçın Küçük Ulusal Kanal'da Hulki Cezioğlu'nun sunduğu Ceviz Kabuğu adlı programda karşı karşıya geliyor.

Bir süredir karşılıklı açıklamalarıyla gündem olan iki ismin bu düellosunu ABC okurlarına saniye saniye aktarıyoruz.

İLK GERGİNLİK İSTİKLAL MARŞI YÜZÜNDEN

Günlerdir heyecanla beklenen 'düello' Yalçın Küçük'ün bomba iddiları ile başladı. Yalçın Küçük, İstiklal Marşı'nı Mehmet Akif Ersoy'un yazmadığını idda etti. Küçük, İstiklal Marşı'nı Münir Ertegün ve Yusuf Hikmet Bayur'un yazdığını iddia etti.

"İstiklal Marşımız mı, dinimizi hatırlatıyor, içinde "Türk yürü" veya "haydi" yok ve "hüda", "cüda", "feda" türünden daha çok İroni kelimeler çokturlar. Güzel, Mehmet Akif Ersoy'a atfediyoruz, Akif hiçbir yerde "Ben yazdım" demiyor ve ben de Akif'in yazmadığını ileri sürüp duruyorum.

Doğu Perinçek, ise tam tersini savundu, 'Bir tek Yalçın Küçük bunu söylüyor. Onun dışında 80 milyon buna inanıyor' dedi.

YALÇIN KÜÇÜK TÜRKÇÜ MÜ?

Hulki Cevizoğlu, programda Yalçın Küçük'e bir izleyiciden gelen 'Yalçın Küçük Türkçü mü?' sorusunu iletti. Küçük, 'Ben Irak'ta Türkler öldürülürken ağlamayana Türkçü demem" diye yanıt verdi. Küçük, Cevizoğlu'nun 'Siz ağladınız mı?' sorusuna 'Evet'diye yanıt verdi.


ERGENEKON TARTIŞMASI

Doğu Perinçek, "Biz Ergenekon'dan mücadele ede ede çıktık."

Yalçın Küçük, "Bizi Fethullah Gülen çıkardı."

'ERDOĞAN BENİM MEVZİME GELDİ'

Yalçın Küçük, Doğu Perinçek'e, "Sen AKP'yi destekliyorsun' dedi. Perinçek, "Tayyip Erdoğan benim çizgime geldi" diyerek yanıt verdi.

'ERDOĞAN GİBİ KONUŞUYORSUN'

Yalçın Küçük, "Sen Davutoğlu gibi, Tayyip gibi konuşuyorsun, sen kimsin?"

Doğu Perinçek, "Ben Vatan Partisi Genel Başkanıyım, iktidar olacağız."

"HENDEKTEN KONUŞUYORSUN"

Yalçın Küçük: TSK kendi vatandaşlarını günlerce hepsederek bir savaş sürdüremez.Kaymakamların arkasına saklanaraksavaş olmaz. Eğer bir savaş verilecekse bu sıkıyönetim yasaları ile verilir.

Doğu Perinçek: Sen hendekten konuşuyorsun. PKK hendeklere gömüldüğü için rahatsız oluyorsun. Bu mücadele sadece PKK'ya değil, ABD ve İsrail'e karşı verilen bir savaş.

"HDP KAPATILMALI"

Doğu Perinçek: Bize göre HDP kapaılmalı. Suç işleyen milletvekilleri tutuklanmallı. PKK'ya destek veren belediye başkanları derhal görevden alınmalı. Terörle mücadele demokrasi içinde verilmez. Terör örgütünün Meclis'e girmesine izin verilemez.

Yalçın Küçük: Ben milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılmasını savunamam. Daha önce de bu yöntem denendi. Bugün HDP'yi kapatırsınız, yarın başka bir parti kurulur.

DURSUN ÇİÇEK AKP'LİDİR

Yalçın Küçük: Dursun Çiçek çıkmış TSK'nın yüzde 10'u paralelci diyor. Nereden biliyorsun. Silivri'de bir paşa bana Dursun Çiçek için 'O AKP'lidir' dedi.

HER ŞEYİ YAPAN AKP'DİR

Yalçın Küçük: 'Paralel' talebe dilidir. TSK böyle bir dil kullanamaz. Ben paralel falan bilmem. Hepsini yapan AKP'dir. Ben 'paralel' ya da 'kumpas' gibi laflara güvenmem. Her şeyi yapan AKP'dir.

"TUTUKLANMAMIZ NE KADAR HUKUKİ İSE SERBEST KALMAMIZ DA O KADAR HUKUKİ"

Yalçın Küçük: Bizim tutuklanmamız ne kadar hukuki ise, serbest bırakılmamız da o kadar hukukidir. Ben Anayasa Mahkemesi ile yapılan tahliyelere çok kıymet vermem. Anayasa Mahkemesi'nin Asliye Ceza Mahkemesi gibi çalışmasını da doğru bulmam.

"BU BİR SERVET TRANSFERİDİR"

Ben Gülen Cemaati'nin terör örgütü olduğunu söyleyemem. Hukuk eğitimi almış bir insan olarak da bunu söylemem yakışık almaz. Gülen Cemaati'nin mallarına el konulmasını da, İpek Medya'ya el konulmasına da bir sosyalist olarak alkış tutamam. Bu bir servet transferidir. Başkasının servetini kendi yandaşlarına transfer etmektir.

Programın moderatörü Hulki Cevizoğlu, seyircilerin Twitter'dan 'ne oldu da reklam arasından sonra ortam sakinleşti?' sorusunu yanıtladı; 'Reklam arasında bir şey olmadı.'

Program sona erdi.

Videoları izlemek için
Kaynak: Yalçın Küçük, Doğu Perinçek düellosunda 'hendek' kavgası
__________________
Rosebud Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.