Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.03.16, 10:20   #10
alamancı
Tam Üye

alamancı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2013
Konular: 132
Mesajlar: 239
Ettiği Teşekkür: 234
Aldığı Teşekkür: 845
Rep Derecesi : alamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzel
Ruh Halim: Depresyonda
Standart Cevap: Ülkemiz Nasıl Bu Hale Geldi?

AKP yöneticileri siyonist İsrail rejimi ve gerici arap yönetimleri ile el ele vermek suretiyle Türkiye'yi belirsiz bir bataklığa sürüklemektedirler.


Cumhuriyetçi Senatör Rand Paul, 2014’de CNN’e verdiği röportajda kendi partisiyle zıt düşerek, “Biz [Amerika Birleşik Devletleri Hükümeti], Suriye’de IŞİD ile müttefikiz,” dedi.

Amerikalı yetkililer, geçtiğimiz birkaç yıl boyunca CIA'in yaklaşık 10 bin kadar savaşçıyı eğitip ve teçhizatlandırıp Suriye'ye gönderdiğini söylüyorlar – bu da demek oluyor ki CIA, her bir Esad karşıtı asi için yaklaşık 100 bin dolar harcıyor...”

Haziran 2014'de kendisiyle yapılan röportajda, ömrünü Yahudi emperyalizmine adamış İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu, kendi Yinonite ideolojisini, Tel Aviv'in arzusunun Sünni ve Şii müslümanların birbirleriyle savaşmaları olduğunu, onlar birbirlerini güçsüz düşürdüklerinde, İsrail'in hasadı toplamak için orada olacağı, şeklinde açıklıyor.

AKP yönetimi, daha çok mezhepçi yaklaşımlarla hareket ediyor. Mısır’da İhvan grubunu, Suriye’de “Müslüman Kardeşler” grubunu ya da anti-Şii grupları destekleyerek hareket ediyor. Yemen’de de Husiler’e karşı Suudilerle işbirliği yapıyor. Türkiye’nin yaklaşımı mezhepsel, Amerika’nın yaklaşımı ise kendi çıkarlarına hizmet edecek yönde.
Aynı şekilde ABD, IŞİD’le mücadele adı altında bir Kürt koridoru açma ve Kuzey Irak petrollerini Türkiye’ye muhtaç olmaksızın Akdeniz’e taşıma ve oradan pay alma peşinde. Bu bakımdan Amerika’nın hesapları bütün Ortadoğu ülkelerini bölüp sömürmektir.
Amerika bu hedefine ulaşmak için İsrail ile birlikte hareket etmektedir,bu planın içerisinde Türkiye'nin parçalanması da vardır ve Amerika PKK ile PYD ye açıkça destek vererek müttefiklik yalanının arkasındaki gerçek niyetini açıkça ortaya koymaktadır.

Suriye Amerika ve İsrail'in Türkiyeyi parçalama planları için engel teşkil etmekte ve arada bir tampon bölge görevi yapmaktadır,bu nedenle Türkiye'nin Suriye'nin parçalanması yönünde hareket etmesi tam bir akılsızlık ve bindiği dalı kesmektir,Türkiye Suriyenin parçalanması yönünde değil aksine Suriye ve hatta Irak'ın toprak bütünlüğünün korunması yönünde hareket etmelidir.

Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, Suriye’nin ‘ABD’nin, İsrail’in ve radikal İslamcıların eline düşmesine izin vermeyecek gerçek dostları’ olduğunu söyledi.

Bu konuda basit bir örgüt lideri dahi gerçekleri anlamışken bizim yöneticilerin bunu anlayamaması hayret edilecek bir şeydir.

Türkiye bu durumda acilen bir U dönüşü yapıp Suriyedeki PYD dahil bütün terörist guruplara karşı bir savaş başlatıp Suriye'nin meşru devlet başkanı Esad'ın yanında yer almalıdır.

Bu yapılmadığı takdirde Türkiye'nin geleceği için bu kafa yapısındaki insanlardan oluşan AKP'nin acilen iktidardan düşürülmesi lazımdır.

AKP düşerse yerine kim gelecek diye milletin kafasında soru işareti oluşturmaya çalışıyorlar halbu ki bu günkü şartlarda AKP'nin yerne kim gelirse gelsin yapılacak değişiklikler bellidir.

AKP iktidardan düşerse:

Türkiye parçalanmaktan kurtulur.

Sinekler gibi ranta koşan medya ve işdünyasındaki karaktersizler ordusu da düşer.

Hızlı büyüme dönemini bahane ederek kesesini dolduran rantçıların çarkına çomak sokulur.

Yeni oluşan ayrıcalıklılar sınıfı dağıtılır veya pasifize edilir.

Hızla artan gelir adaletsizliği uçurumunun daralması için bir fırsat doğar.

Büyümenin sadece makro-iktisadi yönlerine odaklanan hükümetin düşmesiyle büyümenin sosyal boyutlarını da düşünen bir hükümet çıkabilme şansı doğar.

Bir şekilde akp'nin içinden çıkıp ülkeyi yöneten bazı yetersiz bakan,bürokrat ve belediye başkanları tutarsızlık ve yetersizlikleriyle devre dışı kalır.

Avrupalılaşma idealinden uzaklaşıp doğulu-asyalı hayaller kurmaya başlayan Türkiye yine avrupa'ya dönme fırsatı yakalayabilir.

Gittikçe ceberrutlaşan devlet halkın tüm kesimleriyle barışma fırsatı yakalayabilir.

Eğitim adaletsilziğine yama da olsa bir çözüm sunan dersanelerin kapatılması önlenip, gariban kesimlerin de iyi lise ve üniversitelerde eğitim görme şansı devam ettirilebilecektir

Partili atanmış yetersiz bürokrat ve müdürlerin yerine ehil kişilerin gelmesi sağlanabilir.

AKP'nin başarısız olduğu yönleri iyi tespit eden bir parti o eksik ve yanlışları kapatarak çok hızlı ve güzel bir başlangıç yapabilir.

Bunda sonraki tüm hükümetler dindar ve dindar olmayan tüm halkın bireysel özgürlüklerini gözetererek ülkeyi yönetebilir.
__________________
alamancı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz alamancı'in Mesajına Teşekkür Etti.