Tekil Mesaj gösterimi
Eski 15.03.16, 11:36   #16
alamancı
Tam Üye

alamancı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2013
Konular: 132
Mesajlar: 239
Ettiği Teşekkür: 234
Aldığı Teşekkür: 845
Rep Derecesi : alamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzel
Ruh Halim: Depresyonda
Standart Cevap: Ülkemiz Nasıl Bu Hale Geldi?

Erdoğan halifelik hayalini gerçekleştirmek için her şeyi göze almıştır.

"Adım adım dikta rejimine gidiyoruz. İktidar yerinde kalabilmek için siyasi cinayetler de dahil her şeyi yapabilecek durumda…"

CHP lideri Kılıçdaroğlu bu sözleri herhalde boşuna söylememiştir,bu sözleri söyleyen sıradan bir insan değildir,Türkiye Cumhuriyetinin ana muhalefet partisi lideridir.

AKP iktidarının başından beri Suudi’lerle ve Katar’la olan ilişkilerinin tümünde yolsuzluk var. Milyarlarca dolar geliyor buraya “IŞİD’e verin, Nusra’ya verin, ÖSO’ya verin, tank alın, tüfek alın, donlarını verin, şekerlerini verin.” Kim kontrol ediyor bunu? Var mı bunu denetleyen bir kurum? Suudi Arabistan kaç para gönderdi? Meclis biliyor mu, bu gazetenin okuyucuları biliyor mu? Başbakan'ın örtülü ödeneğinden ne kadar para harcandığını,nereye harcandığını kimse biliyor mu? eskiden yokken Erdoğan Cumhurbaşkanı olunca neden Cumhurbaşkanına da Örtülü ödenekten harcama yetkisi verildi.

Bütün bu yolsuzlukların örtbas edilebilmesi için tek yol iktidarda kalmaktır,bu gün AKP'nin iktidar savaşı ölüm kalım savaşına dönüşmüştür.

Erdoğan’ın halifelik ve bölgenin lideri olmak hayali ile Arap Baharı başlayınca Osmanlı hayalini canlandırmak istedi. Araplar da bir süre gaz verdiler, coşturdular. Yavuz Selim adı köprüye tesadüfen verilmedi, Bu mesaj Ortadoğu’dakilere, İslamcılara ve Müslüman Kardeşler’e idi, "ben Mercidabık’tan, gireceğim Emevi Camii’nde namaz kılacağım, sonra halife olacağım demek istiyordu” Hep bu düşünce vardı aklında, böyle örgütlendi her şey. Bütün o örgütlerden binlerce insan Türkiye’ye getirildi ve eğitildi. Mısır’dan, Tunus’tan, Suriye’den, Libya’dan…

Erdoğan baştan hata yaptı. Baştan hata yapınca bu yanlışlar bu gün Türkiye'yi korkunç noktalara getirdi. Çünkü o yanlışlıklar, çok karanlık ilişkiler içindeki yanlışlıklar. Davutoğlu bile kaç kere Erbil’e gitti, kaç kere Salih Müslim Türkiye’de misafir edildi. Ne dediler adama? “Esad’a karşı ayaklan, sana istediğini verelim.”Fakat Müslim ikna olmadı. Onun üzerine Türkiye IŞİD’i destekledi PYD ve Kürtleri sıkıştırsın diye.

Suruç bombasından bir gün önce IŞİD’in ve Suriye’de savaşan tüm örgütlerin komutanları Reyhanlı’da toplantı yaptı, kendileri servis ettiler bu fotoğrafları. 9 Haziran 2011’den beri bu örgütlerin liderleri, üyeleri Türkiye’ye giriyor çıkıyor, telefonunu, donunu, pantolonunu, yemeğini, çikolatasını her şeyini buradan alıyor, yaşıyor, geziyor! Müslüman Kardeşler’in binlerce lideri, komutanı var Türkiye’de. Her hafta bir otelde toplanıyorlar. Türkiye’yi bekleyen tehlike zannedilenden çok daha büyük!Türkiye bunu haketmiyor. Çağdaş, demokratik bir ülke, hiç hak etmiyor. Karşı tarafın ne kadar hasta, sapık olduklarını bütün dünya biliyor.

El Kaide’yi, Nusra’yı, IŞİD’i? Kim kurdu?

Suudi Arabistan ve Amerika.

hedefi şuydu: İslam’ı yozlaştırıp siyasi amaçları için kullanmak. İslam coğrafyasını perişan etmek. Bugün İslam Konferansı içinde 57 Müslüman ülke var, 57 ülkenin İslami görüşü birbirinden farklı, 57 ülke birbirleriyle kavgalı.

CIA, Bu coğrafyada Krallar, emirler, şeyhler gibi işbirlikçilere bizim hayal edemeyeceğin kadar para aktarıyor, Yeşil Sermaye dediğimiz kurumların sayısı 720 ve bu 720 kurumun toplam parası 2 trilyon dolar. Yani Türkiye 2 trilyon dolara karşı savaşıyor.Suudi Arabistan, Katar ve oradaki zenginler. Bugün IŞİD’i sadece devletler değil bu zenginler de destekliyor, acayip para akıtıyorlar IŞİD’e, Nusra’ya… Çünkü şöyle inanıyor ruh hastaları; “Bizim düşmanımız Şiiler, Aleviler, bunlar kafir.2020 de yani sevr antlaşmasının yıldönümünde bir Kürt devleti kurulmuş olacak.

İşte asıl sorun budur,ondan sonra Türkiyenin parçalanması süreci başlamış olacak.
__________________
alamancı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
alamancı'in Mesajına Teşekkür Etti