Tekil Mesaj gösterimi
Eski 15.03.16, 14:08   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21781
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Ne Desem Bilmem ki!

NE DESEM BİLMEM Kİ!


Türkiye Cumhuriyeti devleti ve Türk milleti nasıl bir günah işledi ki 14 yıldır ülkenin idaresinde olan aymazları, iş bilmezleri, yeteneksizleri, ikbâl ve makam mevki düşkünü kindarları ülkenin başına yağdanlıkları ile ceza olarak gönderdi Tanrı!
Her gün barıştan, kardeşlikten, bölünmezlikten, kamu düzeninden bahsedenlerin, aslında kayıp değerlerin sebebi olanlar, bu değerlerin değerini değersiz kılanların varlığı oldu. Bu güruhun idarenin her kademesinde olması, Türk milletinin değerlerinden söz edenlerin aslında 14 yıldır ülkede meydana gelen can, mal yitimlerine sebep olanlar olduğunu, oydaşları ve yandaşları hiç mizan tahtasına koymazlar mı? Sosyal, maddi, manevi acılara sebep olanlar, acaba bakar kör olanların gönül gözlerinde de görünmez mi?


Haklı eleştirileri, ülkede meydana gelen olumsuzlukları görmeyip, görüp görmezden, duyup duymazdan gelip kulak tıkayanlar, Deve kuşu gibi, başlarını kuma gömüp bedenlerini hedef tahtası haline getirmeyi marifet ve siyaset sananlar yaşananlardan dolayı istifa erdemini bünyelerinde nasıl tekâmül ettirsinler? Çünkü son Kızılay olayından sonra hükümet istifa C. Başkanı istifa söylemleri yükseliyor da!


Barış, huzur, insanlık, demokrasi, evrensel insan hakları 14 yıldır tutsak idi. Yargılandı, bölücü anayasa adına, başkanlık hayalleri adına, tek adamlık hayalleri adına mahkûm edildi, kalem kırıldı mahkûmiyetin cezası idam fermanı hazırlandı!
Türk milleti değerler manzumesinden mahrum ve mazlum, idarenin milletim dediği güruh ise tüm bu erdemlerden bihaber, büyüklere masalları dinleyip, uyutanlara alkış ve methiyelere devam ediyorlar….
Aydın olanların, yurtsever olanların, ülkenin birliğinin dirliğinin laik demokratik, hukukun üstünlüğüne dayalı devlet düzeninin farkında olanların kulakları duyuyor, gönül gözleri ile gözleri her şeyi görmeye, gerçekleri ortaya koymaya çalışıyor ama, duyarsız güruh olan yandaşları kan uykusundan uyandırmaya başarılı olamıyor..Ülkede kan gövdeyi götürüyor ayak iken baş olan birisi her ortamda sanki olanlara hiç menfi dahli yokmuş gibi utanmadan sıkılmadan her gün her platformda konuşuyor, üzerine lanet tepkileri almaya devam ediyor ama baş olanı ayak yapacak olanlar henüz eyleme geçmiyor…
Ülkeye hizmet, demokratik ve parlamenter sistemin bir ayağı olan siyasi partilerin varlığı ile mümkündür. Bunların içinden gelenlerin hizmet etmede, hükümet etmede aczi, bilgisizliği, yeteneksizliği yanında mahkemeyi kendilerine mülk, basamak hakimlerini kendilerine maiyet memuru yapanlar, AYM’nin verdiği kararı tanımayıp saygı duymayanlar, verilen karara uymayacağını halkın önünde hem de hukukun üstünlüğünün kağıt üzerinde yazılı olmasına rağmen utanmadan sıkılmadan söyleyenler ayak iken baş olmuş ise, büyüklere masallar ile uyutulan, dincilerin afyonu ile uyuşturulanlar acilen uyanmalı uyandırılmalıdır.. Gidiş felakete doğrudur..
Ülkeyi, erkler ayrımı gözetmeden, kurumları resmi özel ayırmadan, kişilik haklarını, mülkiyet hakkına, mahkeme kararlarına, hakimlerine saygı duymadan ne kadar kurum varsa hepsini babasının çiftliğinin uzantısı gibi görenler, beni halk seçti ben her tür hesap sormalardan varesteyim, Türkiye’de fiilen rejim değişmiştir diyenlerin artık hadsizliklerinin haddini bildirme zamanı çoktan geldi geçiyor, ülke felakete doğru gidiyor..
15.03.2016
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.