Tekil Mesaj gösterimi
Eski 15.03.16, 21:53   #36
Efruz
Dost Nâzım

Efruz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 75
Ettiği Teşekkür: 31839
Aldığı Teşekkür: 10767
Rep Derecesi : Efruz artık herkes tanıyorEfruz artık herkes tanıyorEfruz artık herkes tanıyorEfruz artık herkes tanıyorEfruz artık herkes tanıyorEfruz artık herkes tanıyorEfruz artık herkes tanıyorEfruz artık herkes tanıyorEfruz artık herkes tanıyorEfruz artık herkes tanıyorEfruz artık herkes tanıyor
Ruh Halim: Melek Gibi
Standart Cevap: Ankara Kızılay' da Patlama (34 Ölü - 125 Yaralı)

Yazık oldu yine onca insana, hayatlarına. Sadece onlara değil aileler de mahvoldu.

Ablam da ordaydı. Birkaç sokak ötesindeymiş. Sabah hazırlanırken düşündüm ya o da otobüste olsaydı diye. Sırf düşüncesi bile tüm gün ağlamaklı gezmeme neden oldu. Ben bir düşüncesi ile bile kötüyken insanlar evlerinden cenazeleri uğurladılar bugün. Bir anne babanın çocuğunun tabutunu öpmesini nasıl göze alabiliyorlar, vicdanları nasıl bu kadar rahat anlamıyorum.

Ankara'da bomba patladı, bütün ülke yine diken üstüne geçti.

Bugün okulda son derse girmeden önce herkesin telefonuna mesaj dağıldı. Karşıyaka çarşı başta olmak üzere Konak, Kemeraltı, Bornova Metroyu kullanmayın diye. Özellikle Karşıyakaya izban ve dolmuşla gitmeyin dediler. Karşıyaka izbanın çıkışında dolmuş durakları vardır, bir ucunda da çarşı uzanır ki burada yaşayanlar bilir günün her saati kalabalık oluyor.

Ben de her gün Bornova Metrodan hem metroya hem otobüse biniyorum. Üstüne bir de okulda birinin arandığına dair eşgal bile belirtilmek üzere bir haber geldi. Kütüphanede kalacaktım ders çalışmak için kalamadım, metroyu kullanamadım. Otobüsün başka bir durağına ara sokaklardan yürüyerek gittim de bindim. Habire ablama mesaj atıyorum nerdesin diye.

Bunların hepsi yalan haber. Yine de istedikleri gibi korku ortamı yaratıyorlar mı? Evet. Bizim yaşadığımız stres o ailelerin acılarıyla tabii ki karşılaştırılamaz ama böyle de yaşanmaz.

Bırak olmasın mezar taşımız,
bir okul bahçesine gömsünler bizi
çocuklar koşsun üzerimizde.

Efruz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Efruz'in Mesajına Teşekkür Etti.