Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.03.16, 00:53   #17
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 986
Ettiği Teşekkür: 46010
Aldığı Teşekkür: 39580
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Ülkemiz Nasıl Bu Hale Geldi?

@alamancı ya elbette yazdıklarının toplumsal reflekslerle ilgisi dahilinde katılıyorum ancak bir çok iyi niyetli inançlının ''aslında din iyi de, dinciler kötü'' refleksine de şahsen muhalefet şerhi koyuyorum. Yok böyle bir şey! Kendinizi kandırıyorsunuz. Kendi ahlak anlayışınızı din yerine koyuyorsunuz.

Bugün kendine dindar diyen insanların aklı başında ve ahlaklı olan hiç biri dinlerinde yer alan bir sürü saçmalığı yapmaz. Bu dediklerime tüm dinler dahildir.

Mesela kimse kızını 6 yaşında iken 50 yaşındaki biri ile evlendirmez...

Ama ciddi olarak inanıyor; ciddi olarak dindar olduğunuzu söylüyorsanız Peygamberinizin rüyasında 6 yaşındaki Ayşe'nin Allah tarafından kendisine eş olarak verildiğini gördüğünü kabul edecek aynı Ebubekir gibi kızınızı inançlı bir insana da yaş farkı gözetmeden verebilecek genişlikte olacaksınız...

...

Şunu idrak ettim: Tayyip yıllar önce ''hem Müslüman hem laik olunmaz'' dediğinde gerçekten de doğruyu söylüyordu...

Hem Müslüman, hem laik olunmaz!